Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pewne pucharowe zwycięstwo Unii Turza Śląska

Unia Turza Śląska pokonała 20 września w derbowym pojedynku Czarnych Gorzyce 4:0 w ramach rywalizacji w ćwierćfinałach POLTENT Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz.

Pewne pucharowe zwycięstwo Unii Turza Śląska

Trener Marek Hanzel dał pograć w większości zawodnikom, którzy mniej grają w lidze, w dzisiejszym meczu od początku zagrała tylko trójka graczy, którzy wyszli na boisku w pierwszej jedenastce w Gorzowie Wielkopolskim.

Turzanie odnieśli spodziewane zwycięstwo, choć znając historię meczów Unii z Czarnymi tak do końca nie mogli być pewni jego odniesienia. Nie wiadomo na razie z kim zmierzą się zawodnicy Unii w półfinale. Do tej fazy awansowały też Krzyżanowice, które wygrały 3:1 z Tworkowem oraz Naprzód Czyżowice, który pokonał 3:2 Naprzód Syrynię.

Za tydzień rozegrany zostanie ostatni z ćwierćfinałów w którym zmierzą się C-klasowy LKS Zwonowice z grającą w okręgówce Silesią Lubomia.

Czarni Gorzyce - Unia Turza Śląska 0:4 (0:1)

bramki:

Sławomir Musiolik, Paweł Staniczek, Natan Wysiński, Konrad Stisz.

Czarni Gorzyce:

Tomasz Widenka – Radosław Żbikowski (60. Mateusz Pawełkiewicz), Rafał Ciuberek, Piotr Wojtala, Mateusz Krzyżok (71. Rafał Pietrzyk) – Sebastian Buko (46. Kamil Benauer), Szymon Ciuberek (69. Jakub Cielusek), Karol Bryła (46. Marcin Widenka), Adrian Wawrzyczny (46. Dawid Zychma), Denis Waś (75. Karol Jurzyca) – Artur Gać.

Pozostali rezerwowi: Robert Pietrzyk, Igor Goraus.

Trener: Piotr Hauder.

Unia Turza:

Wiktor Gorel – Oskar Wala (77. Michał Mazur), Mikołaj Polczyk, Wojciech Orzeł – Arkadiusz Woś (46. Adam Fojcik), Paweł Staniczek (60. Tomasz Krężelok), Patryk Witkowski (66. Konrad Stisz), Dominik Klimkiewicz – Killian Benvindo (46. Natan Wysiński), Mateusz Danieluk (46. Mateusz Popczyk), Sławomir Musiolik (71. Filip Franiczek).

Pozostali rezerwowi: Karol Kubica.

Trener: Marek Hanzel.

źródło: uniaturza.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].