Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Naprzód Syrynia triumfuje nad Silesią Lubomia w gorących derbach [ZDJĘCIA, RELACJA]

Emocje sięgały zenitu na stadionie Naprzodu Syrynia, gdzie miejscowa drużyna zmierzyła się z rywalami z Lubomi. Spotkanie, które przeszło do historii jako jedno z najbardziej pasjonujących derbów w regionie, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 2:1. Jednak to nie tylko wynik meczu zapisze się w pamięci kibiców, ale także niesamowita oprawa oraz doping zarówno ze strony fanów Naprzodu, jak i gości z Lubomii.

Naprzód Syrynia triumfuje nad Silesią Lubomia w gorących derbach [ZDJĘCIA, RELACJA]Z.Harazim
Zwycięski gol w derbach strzelił Mateusz Sowa / Naprżód Syrynia - Silesia Lubomia

Mecz rozpoczął się od intensywnej rywalizacji i niezaprzeczalnie dostarczył kibicom niezwykłych emocji. Do przerwy obie drużyny utrzymywały wynik w równowadze, a stadion był świadkiem nieustającego dopingowania ze strony wiernych kibiców.

W pierwszej połowie gola dla gospodarzy zdobył Artur Kuczera.
Odpowiedź ze strony Silesii Lubomia nastąpiła w 44. minucie, kiedy to kapitalnym wręcz strzałem za pola karnego popisał się Kamil Elias. Drużyny do szatni schodziły z wynikiem 1:1. 

Po przerwie obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę, a wynik nadal pozostawał w równowadze. Mimo że kibice byli zafascynowani grą swoich drużyn, czekali na ten kluczowy moment, który zadecyduje o zwycięstwie.

Ten moment nadszedł w 79. minucie, kiedy to Mateusz Sowa, zawodnik Naprzodu Syrynia, stał się bohaterem meczu. Jego precyzyjny strzał wprowadził ekipę gospodarzy na prowadzenie 2:1. Stadion eksplodował z radości, a kibice mieli bardzo duży powód do radości.

Chociaż Silesia Lubomia starała się odrobić straty do końca meczu, to gospodarze zdołali utrzymać swoje prowadzenie. Po końcowym gwizdku sędziego Lasyka, kibice Naprzodu Syrynia świętowali zwycięstwo swojej drużyny, a atmosfera na stadionie była niezwykle ekscytująca.

Derby pomiędzy Naprzodem Syrynia a Silesią Lubomia dostarczyły nie tylko niesamowitej rozrywki na boisku, ale także zapisały się w historii jako jedne z najbardziej pasjonujących i emocjonujących derbów w regionie. To spotkanie potwierdziło, że futbol jest nie tylko sportem, ale także źródłem niesamowitych emocji i jednoczy fanów z obu wsi. 

Kibice

Po zakończeniu meczu nikt nie mógł zapomnieć o oprawie, która towarzyszyła temu derbowemu spotkaniu. Fajerwerki, race, transparenty i ogromna ilość kolorowych dymów tworzyły spektakularny widok na stadionie. Kibice obu drużyn pokazali, że ich miłość do futbolu jest niezmienna, pomimo rywalizacji na boisku.

Racowisko kibiców Silesi Lubomia
Racowisko kibiców Silesi Lubomia

Oprawa kibiców Silesia Lubomia
Oprawa kibiców Silesia Lubomia

Po meczu:

Artur Kuczera strzelec pierwszego gola dla Syryni
Artur Kuczera strzelec pierwszego gola dla Syryni

Po meczu zapytaliśmy o komentarz dotyczący dzisiejszego spotkania. Strzelca pierwszej bramki Artura Kuczerę:

Witam. Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, napewno spodziewaliśmy się cieżkiej przeprawy. Spotkanie ciekawie się ułożyło, udało mi sie strzelić bramke. Po bramce wydawało się, że przejeliśmy inicjatywe, ale wszyscy wiemy jak skończyła sie pierwsza połowa. Po pięknym strzale Eliasa schodzilismy na przerwę z wynikiem 1:1. Druga połowa była wyrównana, goście mieli niezłą okazje po stałym fragmencie gry, lecz poźniej to nam udało sie strzelić następna bramkę. Trzeba przede wszystkim podziękować naszym kibicom za piekną oprawę, choć kibicom gości też trzeba pogratulowac dopingu. Podsumowując moim zdaniem kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Cieszę się, że to spotkanie udało nam sie wygrać.

Naprzód 32 Syrynia — Silesia Lubomia 2:1 (1:1)

1-0 Kuczera

1-1 Elias

2-1 Sowa

Składy:

Syrynia: Pluta — Korona, Jankowski, Majszak, Szpak.W, Błędowski, Bugdoł, Paprocki, Sowa, Szpak.R, Kuczera

Rezerwa: Lupa, Bugla, Wolski, Pytlik, Walenko, Sosna, Dzierżęga

Lubomia: Pawełek — Górny, Mańkowski, Wolski, Stawarski, Lenart, Elias, Kondziołka, Biły, Kampka, Mnich

Rezerwa: Kocur — Czogała, Norek, Pawelec, Pawełek.R, Biły.B, Chruszcz, Dyl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].