Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Puchar Polski: Decor Bełk triumfuje po rzutach karnych [ZDJĘCIA]

W niezwykle emocjonującym starciu między drużynami Płomienia Połomia a Decoru Bełk w ramach półfinału Pucharu Polski podokręgu Rybnik, to Bełk okazał się zwycięzcą i awansował do finału.

Puchar Polski: Decor Bełk triumfuje po rzutach karnych [ZDJĘCIA]Z.Harazim
Decor Bełk pierwszym finalistą Pucharu Polski podokręgu Rybnik

Na murawie stadionu Płomienia Połomia panowała niesamowicie wyrównana rywalizacja, która zapewniła kibicom pełen pakiet emocji. Pierwsza połowa meczu nie była okraszona bramkami, co można przypisać słabej grze obu drużyn, które miały trudności z przełamaniem defensywy przeciwnika. Akcje obu zespołów często kończyły się na linii 16 metra, pozostawiając kibicom wiele do życzenia.

Jednak w drugiej połowie to wszystko się zmieniło. Na boisku pojawiła się nowa energia, a obie drużyny zaczęły walczyć o zwycięstwo. W efekcie padły cztery bramki, po dwie dla Płomienia i Decoru Bełk. W końcówce spotkania to Decor Bełk wydawał się mieć przewagę oraz finał w zanadrzu, lecz drużyna z Połomi doprowadziła do wyrównania, a ostateczny los awansu musiał zostać rozstrzygnięty w serii rzutów karnych. [Na naszym Instagramie video z konkursu rzutów karnych]

W rzutach karnych drużyna Decoru Bełk okazała się bardziej pewna siebie, wygrywając 4:2 i zapewniając sobie miejsce w finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik. Teraz rywalem Bełku w decydującym starciu będą albo Odra Wodzisław, albo ROW Rybnik, którzy zmierzą się 18 listopada.

Płomień Połomia — Decor Bełk 2:2 (0:0), (rz.k 2:4)

1-0 Błażejowski

1-1 Paryła

1-2 Rasek

2-2 Tront

Składy:

Płomień: Riabowski — Rejbicz, Babisz, Kąkol, Rymer, Hasior, Mazurek, Juraszczyk, Sitek, Babii

Rezerwa: Wątroba, Cremon, Mitko, Błażejowski, Nagórka, Szymura, Surowiec, Oślizło


Decor: Gruszczak, Makowski, Pacholski, Stryczek, Migus, Reguła, Wójcik, Piwczyk, Warmiński, Krakowczyk, Dankowski

Rezerwa: Kleemann, Rasek, Semeniuk, Krakowiak, Fabian, Smyla, Barteczko, Paryła

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ciekawyboisk (31.0. * .232) 26.10.2023 09:12

Cieszy to, że nowiny są na najważniejszych wydarzeniach sportowych i to jeszcze gdzie mecz w tygodniu.