W pełnym napięcia spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski podokręgu Rybnik, ROW Rybnik pokonał Odrę Wodzisław 3:2, zapewniając sobie awans do finału.

ROW Rybnik w finale Pucharu Polski po zwycięstwie nad Odrą Wodzisław [ZDJĘCIA, RELACJA]Z.Harazim
ROW Rybnik w finale Pucharu Polski podokręgu Rybnik

W pojedynku półfinałowym Pucharu Polski podokręgu Rybnik, ROW Rybnik odniósł zwycięstwo 3:2 nad Odrą Wodzisław, zapewniając sobie miejsce w finale. Pierwszą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego już w 10. minucie zdobył Szymon Balcer, otwierając wynik spotkania na korzyść ROW-u. Po przerwie to Jakub Kuczera podwyższył prowadzenie gości, ustalając wynik na 2:0.

W 69. minucie Odra Wodzisław znalazła się w trudnym położeniu, ale zdołała odpowiedzieć golem kontaktowym autorstwa Nikodema Powroźnika. Radość gospodarzy jednak nie trwała długo, ponieważ zaledwie kilka minut później Jan Janik wykorzystał rzut karny, przywracając dwubramkową przewagę ROW-u.

W ostatnich momentach regulaminowego czasu gry, Łukasz Gajda zdobył bramkę dla gospodarzy w 90. minucie. Jednak po doliczonych 12 minutach do drugiej połowy, które były konsekwencją przerw w grze, ROW Rybnik ostatecznie potwierdził swoje zwycięstwo i zameldował się w finale, gdzie zmierzy się z Decorem Bełk

Obydwie drużyny zagrały z dużą determinacją i zaangażowaniem, jak na derby przystało. Warto dodać, że emocje na trybunach dopełniła obecność kibiców ROW-u Rybnik, co dało jeszcze lepszy pogląd na dzisiejsze pucharowe spotkanie.

Odra Wodzisław Śląski — ROW 1964 Rybnik 2:3 (0:1)

0:1 - Szymon Balcer (10), 0:2 - Jakub Kuczera (62), 1:2 - Nikodem Powroźnik (69), 1:3 - Jan Janik (76 – rzut karny), 2:3 - Łukasz Gajda (90)