Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

XV Jubileuszowy Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów [ZDJĘCIA]

Za nami jubileuszowy, XV Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów czyli terenowy bieg po pszowskich dołach. Zawodnicy zmierzyli się z trasą na 12km oraz 8km nordic walking.

XV Jubileuszowy Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów [ZDJĘCIA]Agnieszka Kaźmierczak
Start biegu na 12 km

Biuro zawodów znajdowało się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie, a start biegu na boisku LKS „Naprzód” Krzyżkowice. Honorowym starterem biegu oraz marszu nordic walking był burmistrz Pszowa, Czesław Krzystała. Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymali pamiątkowy medal, ciepły posiłek oraz brali udział w quizie z nagrodami. 

Czesław Krzystała

Jako, że była to jubileuszowa edycja biegu, nie zabrakło tortu.

Jubileuszowy tort

Na starcie marszu nordic walking pojawiła się między innymi Ewa Gawęda, dla której nie był to pierwszy start z kijami.

- Obecnie to dla mnie sport idealny. Staram się przynajmniej trzy razy w tygodniu jakiś odcinek w pobliżu domu przejść z kijami po to, żeby się dotlenić, żeby zachęcić sąsiadów czy moich znajomych do tego, żeby wychodzić na świeże powietrze i dotlenić organizm no i po to, żeby przewietrzyć nieco głowę, odpocząć. Coraz więcej osób zachęcanych przeze mnie dołącza i chodzimy całymi grupami, więc to cieszy - powiedziała. 

Ewa Gawęda

W marszu nordic walking na 8km udział wzięło 36 osób. Jako pierwszy na mecie pojawił się Daniel Romanowski z Rybnika z czasem 57.12.66. Wśród pań najszybsza była Dorota Bagińska  ze Sławkowa z czasem 1:03.15.39. W biegu na 12km chęć udziału zadeklarowały 123 osoby. Najszybszy był Mateusz Mrówka z Radlina z czasem 39.59.46 (Mateusz pobił rekord trasy). Wśród pań najszybsza była Joanna Griman z Rybnika z czase, 50.32.66.

MĘŻCZYŹNI BIEG
1. Mateusz Mrówka (00:39:59.46)
2. Damian Olchówka (00:46:55.42)
3. Bartłomiej Kuźnik (00:47:32.55)
KOBIETY BIEG
1. Joanna Griman (00:50:32.66)
2. Wiktoria Redzimska (00:54:26.99)
3. Karolina Tyman ( 00:54:29.25)
MĘŻCZYŹNI NORDIC WALKING
1. Daniel Romanowski (00:54:15.00)
2. Bogdan Cyrus (00:56:36.00)
3. Mariusz Polewczak (01:01:05.00)
KOBIETY NORDIC WALKING
1. Dorota Bagińska (01:00:17.00)
2. Dorota Nguyen (01:01:43.00)
3. Alicja Janicka (01:02:37.00)

Celem zawodów była popularyzacja biegów masowych oraz nordic walking jako jednej z form zdrowego i aktywnego stylu życia, propagowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień, promocja Miasta Pszów i integracja osób biegających z zawodnikami nordic walking. Organizatorami byli Urząd Miasta Pszów oraz Klub Sportowy „FORMA” Wodzisław Śląski.

Ludzie

Ewa Gawęda

Była senator.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dron (188.137. * .247) 23.01.2024 18:43

Pszów z drona (styczeń 2024): rb.gy/1664ff