Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Turza Śląska imponuje w sparingach

Piłkarze Unii Turza Śląska robią furorę w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną III ligi. Pod wodzą nowego trenera, Dariusza Kłusa, zespół zdeklasował pięciu rywali, strzelając imponującą liczbę bramek. Czy to zapowiedź udanej wiosny i walki o utrzymanie?

Unia Turza Śląska imponuje w sparingachZ.Harazim
Zdjęcie poglądowe Unia Turza Śląska

Unia Turza Śląska znakomicie wykorzystuje okres przygotowawczy do rundy wiosennej III ligi. Pod wodzą nowego trenera, Dariusza Kłusa, zespół zanotował imponującą serię pięciu zwycięstw w sparingach, strzelając 14 bramek i tracąc zaledwie trzy.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Unia prezentuje się znacznie lepiej niż jesienią. Drużyna gra z dużą pewnością siebie, kreując mnóstwo sytuacji bramkowych i imponując skutecznością. Nowe nabytki, jak choćby Jakub Kuczera, błyskawicznie zaaklimatyzował się w zespole i stanowi jego wartościowe wzmocnienie.

Szczególnie imponujące jest zwycięstwo 4:1 z rezerwami MFK Karvina, liderem czeskiej 3 ligi. Unia zdominowała rywala pod każdym względem, pokazując, że jest w stanie rywalizować nawet z mocniejszymi zespołami.

Wszystko wskazuje na to, że Unia będzie w dobrej predyspozycji przed startem rozgrywek i gotowa do walki o utrzymanie w III lidze. Trener Kłus buduje silny zespół, który z pewnością sprawi jeszcze wiele niespodzianek w rundzie wiosennej, oby z takim odzwierciedleniem, jak w przygotowaniach do sezonu.

Dotychczasowe wyniki Unii w meczach kontrolnych:

1:0 z MKS-em Myszków (IV liga, gr. I)
3:1 z Fortuną Głogówek (IV liga, gr. opolska)
3:1 z Ruchem Radzionków (IV liga)
3:0 ze Spójnią Landek (IV liga, gr. 2)
4:1 ze MFK Karvina B (3 liga czeska)
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].