Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kacper i Paweł Ciszewscy na podium Jungle Ninja European Championships

W miniony weekend na Orlen Arenie w Płocku odbyły się Mistrzostwa Europy Ninja – Jungle Ninja European Championships . Były to zawody składające się z trzech etapów: eliminacji, półfinału i finału, w których mogliśmy zobaczyć najlepszych zawodników z całej Europy. Wystąpili w nich Kacper i Paweł Ciszewscy z Wodzisławia (znani z programu Ninja Warrior Polska), zdobywając miejsca na podium.

Kacper i Paweł Ciszewscy na podium Jungle Ninja European Championshipsarch. P. Ciszewskiego
Kacper i Paweł Ciszewscy z Wodzisławia wraz z Karoliną Toman z Rybnika podczas zawodów w Płocku

Kacper i Paweł Ciszewscy na podium Jungle Ninja European Championships

Eliminacje składały się 10 przeszkód, na których należało uzyskać jak największą liczbę przejść lub powtórzeń w minutę, na każdej z nich. Wymagało to od zawodników ogromnej wytrzymałości, techniki i przede wszystkim wszechstronności. Do półfinału awansowało tylko 8 osób z każdej kategorii.

W półfinale natomiast zmieniła się formuła oraz trudność przeszkód. Według kolejności miejsc z eliminacji, zawodnicy zmierzyli się w parach na ok. 50 metrowym torze, w którym liczyło się jak najszybsze jego pokonanie.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku, jaki zrobiłem w eliminacjach. Wymagało to konkretnego planu rozłożenia sił na każdą z przeszkód i oczywiście dobrej techniki. Wszedłem na tor z zimną głową i dałem z siebie wszystko aż do ostatniej sekundy. Wszystko wykonałem zgodnie z planem, dzięki czemu uzyskałem kwalifikację do półfinału z 3 miejsca w swojej kategorii wiekowej - mówi Kacper Ciszewski

- Po zapoznaniu się z torem i zasadami jego przejścia wiedziałem, że nie będzie wybaczał błędów i każda sekunda będzie na wagę złota. Znając więc swoje umiejętności, zrobiłem wizualizację przejścia w głowie i starałem się zachować zimną krew aby nie popełnić żadnego błędu z pośpiechu. Wyścig na torze poszedł świetnie, dzięki czemu wygrałem w swojej parze i czas, który uzyskałem dał mi awans do finału z 2 pozycji. W finale powtórzyła się formuła z wyścigu półfinałowego, z drobnymi usprawnieniami na torze. Kwalifikowało się do niego 4 zawodników z każdej kategorii wiekowej. Ostatni etap zawodów wywoływał już ogromną presję – wszystko albo nic – takie nastawienie miało większość finalistów jak również i ja - podkreśla wodzisławianin, dodając że dopiero po wciśnięciu końcowego przycisku dotarło do niego, co się wydarzyło. Ostatecznie zajął w swojej kategorii 2. miejsce!

Z kolei Paweł Ciszewski prawie w ogóle nie wystartowałby w zawodach przez kontuzję. Dostał jednak zielone światło od lekarza i to się opłaciło. - Najbardziej wymagające były eliminacje z racji swojej niecodziennej dla naszego sportu formuły bardziej wydolnościowej. Po awansie z ósmej pozycji wiedziałem, że teraz może być już tylko lepiej. Tor półfinałowy był już typowym torem, na których czuję się mocny – szybki i techniczny. Tutaj już liczyły się stricte umiejętności i opanowanie. Pomimo bardzo mocnej konkurencji awansowałem do finalnej czwórki z 3 pozycji - relacjonuje Paweł Ciszewski. 

Finał jego kategorii - ELITE był najbardziej wyczekiwanym z całego wydarzenia, gdyż w finałowej czwórce poza wodzisławianinem znaleźli się także wicemistrz świata w krótkich biegach OCR 100m Przemysław Jańczuk oraz Jan Tatarowicz, który jest jednym z najlepszych zawodników Ninja w Polsce. Właśnie z Tatarowiczem ścigał się w finale Paweł Ciszewski. - W finale powtórzyłem i poprawiłem wynik z półfinału ustanawiając 3 czas i zdobywając brązowy medal w kategorii ELITE - dodaje zadowolony wodzisławianin. 

Zajęcie miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej oraz w kategorii ELITE dało zdobywcom kwalifikacje na finały Mistrzostw Świata największej federacji Ninja UNAA (Ultimate Ninja Athlete Association), które odbędą się w lipcu w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.

- Jest to jedno z naszych marzeń aby móc tam pojechać i rywalizować z najlepszymi z całego świata w naszym sporcie. Wierzymy, że uda nam się zebrać fundusze na ten wyjazd i godnie reprezentować nasz kraj i nasze miasto - podsumowują bracia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].