Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

3 liga: Unia Turza Śląska bezradna w obronie i ataku. Porażka z rezerwami Rakowa [ZDJĘCIA, RELACJA]

Unia Turza Śląska nie sprostała wyzwaniu i uległa rezerwom Rakowa Częstochowa 0:2 w meczu 23. kolejki 3 ligi grupy 3. Słaba gra drużyny gospodarzy spowodowała, że nie zdołali oni stworzyć większego zagrożenia niż podyktowany rzut karny w 49 minucie spotkania.

3 liga: Unia Turza Śląska bezradna w obronie i ataku. Porażka z rezerwami Rakowa [ZDJĘCIA, RELACJA]Z.Harazim
Unia Turza przegrywa z rezerwami Rakowa II Częstochowa w 23. kolejce

Mecz na boisku Aleja rozpoczął się pod dyktando Rakowa II Częstochowa, który od samego początku przejął inicjatywę i starał się naciskać na bramkę Unii Turza Śląska. Drużyna gospodarzy miała problemy z utrzymaniem piłki i tworzeniem sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie padła jedna bramka dla Rakowa II, który zdecydowanie lepiej prezentował się na boisku.

W drugiej połowie Unia próbowała poprawić swoją grę, ale nie udało się jej znaleźć sposobu na przełamanie obrony rywali. Jedynym pozytywnym aspektem dla Unitów w tym spotkaniu był rzut karny, który został obroniony przez bramkarza Rakowa — Muhameda Šahinovića. Była to najlepsza sytuacja, w której Unia mogła strzelić bramkę. Wynik w doliczonym czasie na szalę zwycięstwa, podwyższył Głowiński. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa II Częstochowa 2:0.

Drużyna Unii prezentowała się bardzo słabo w tym spotkaniu i nie była w stanie stworzyć większego zagrożenia dla Rakowa. Brak pomysłu w grze ofensywnej i problemy z utrzymaniem piłki spowodowały, że Unia Turza Śląska nie zdołała nawiązać równej walki z przeciwnikiem i ostatecznie przegrała mecz bez zdobycia bramki.

Unia Turza Śląska — Raków II Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: Mras, Głowiński

Składy:

Turza: Musioł — Bodzioch, Wramba, Szymała, Kuczera, Witkowski, Gałecki, Klimkiewcz, Wysiński, Strączek, Groborz

Rezerwa: Szelong — Orzeł, Musiolik, Mazur, Chęciński, Wenglorz, Franiczek, Brychlik, Zawierucha

Raków II:  Šahinović — Gryszkiewicz, Krzyżak, Mesjasz, Nocoń, Mras, Malinowski, Nowakowski, Gacek, Masiak, Kucharczyk

Rezerwa: Kubik — Jurczyński, Żołądź, Bęben, Głowiński, Pawłowski, Cierpiał, Kabaj, Łukasiewicz

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jogi (87.207. * .86) 31.03.2024 12:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie redaktorze, czy to tak trudno napisać w artykule kto nie strzelił karnego?

~Tylko_Odra (185.135. * .31) 31.03.2024 10:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie Zenonie z całym szacunkiem, na co Panu klub na prowincji bez kibiców?...