Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnicy klubu Butokukan zdobyli medale na Mistrzostwach Polski Iaido

W dniach 11-12 maja w Raciborzu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido. Organizatorami wydarzenia byli: Polski Związek Kendo, raciborski klub Butokukan, Urząd Miasta Racibórz oraz OSiR.

Zawodnicy klubu Butokukan zdobyli medale na Mistrzostwach Polski Iaido
Fot. Adam Majchrzak

Zawodnicy raciborskiego klubu Butokukan zaprezentowali się bardzo dobrze. W trakcie sobotnich Mistrzostw Iaido zdobyli cztery medale - trzy złota i jedno srebro.

Medale wywalczyli:

  • 1. miejsce – Michał Nowosielski w kategorii Mudan,
  • 1. miejsce – Anna Majchrzak w kategorii Shodan (1 dan),
  • 2. miejsce – Gabriel Durejko w kategorii Shodan (1 dan),
  • 1. miejsce – Tomasz Majchrzak w kategorii Nidan (2 dan).

W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Polski, Czech, Finlandii. Była to najważniejsza krajowa impreza w kalendarzu, która jest bezpośrednim wstępem do wyboru reprezentacji narodowej wyjeżdżającej na listopadowe Mistrzostwa Europy obywające się w tym roku w Szwecji (iaido).

Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejne zgrupowania szkoleniowe jodo i iaido w Raciborzu oraz na treningi w raciborskim klubie Butokukan.

źródło: Adam Majchrzak


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].