Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Turza Śląska pokonuje Wartę Gorzów i utrzymuje się w 3 lidze [ZDJĘCIA]

W sobotnim (08.06.2024) meczu 3 ligi grupy 3 Unia Turza Śląska pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski 2:0 i zapewniła sobie utrzymanie w 3 lidze. 

Unia Turza Śląska pokonuje Wartę Gorzów i utrzymuje się w 3 lidze [ZDJĘCIA]Z.Harazim
Unia Turza Śląska utrzymuje się w 3 lidze po wygranym meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski

Unia Turza Śląska wygrała sobotnie spotkanie z Wartą Gorzów Wielkopolski 2:0, zapewniając sobie utrzymanie w 3 lidze. Wynik do przerwy był bezbramkowy, a pierwsza połowa charakteryzowała się szybkim tempem, ale niewielką liczbą akcji zakończonych kilkoma strzałami albo stratami w pobliżu bramek obu zespołów.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej emocjonująca, ale mecz nadal rozgrywany był głównie w środku boiska, lecz również z bardzo dobrym tempem. Unia, aby myśleć o utrzymaniu, musiała postawić wszystko na jedną kartę i udało się to w 74 minucie Sławomir Musiolik, strzelił pierwszą bramkę dla Unii, a w doliczonym czasie, w 96 minucie, Michał Gałecki podwyższył na 2:0.

Warta Gorzów próbowała atakować w końcówce meczu, ale obrona Unii stanęła na wysokości zadania i nie dopuściła do straty bramki. Dzięki temu zwycięstwu Unia Turza Śląska zakończyła sezon na bezpiecznej pozycji unikając spadku do 4 ligi. 

Pomeczowego komentarza udzielił nam strzelec pierwszej bramki Sławomir Musiolik:

Wykonaliśmy nasz cel którym było utrzymanie, niestety przez zawirowanie z 2 ligi musieliśmy walczyć do końca o nasz byt w 3 lidze. Pół żartem, pół serio jest to wpisane w nasze DNA klubu z Turzy, bo rok temu walczyliśmy o awans do końca meczu podobnie jak dzisiaj. Fajnie że znowu udało się zdobyć gola i przyczynić się do utrzymania, ale na brawa zasługuje dziś cała drużyna.

Unia Turza Śląska - Warta Gorzów Wielkopolski 2:0 (0:0)

1-0 Sławomir Musiolik ('74)

2-0 Michał Gałecki ('90+)


Składy:

KS UNIA TURZA: Wiktor Gorel – Wojciech Orzeł, Mateusz Bodzioch, Oskar Wala – Wojciech Wenglorz, Patryk Witkowski, Michał Gałecki, Michał Mazur (90. Piotr Groborz) – Przemysław Brychlik (84. Jakub Zawierucha), Piotr Strączek (66. Jakub Kuczera), Sławomir Musiolik (90. Dominik Klimkiewicz). 

Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Marcel Wramba, Bartosz Chęciński, Konrad Stisz, Natan Wysiński. 

Trener: Dariusz Kłus

KP WARTA GORZÓW WLKP.: Łukasz Wiśniewski – Adrian Bielawski, Łukasz Żeliszewski (79. Dominik Winkel), Piotr Majerczyk – Krystian Rybicki, Igor Lewandowski, Adrian Marchel, Mateusz Kaczorowski – Shuto Nakano (70. Igor Stańczak), Dawid Ufir, Karol Gardzielewicz.

Pozostali rezerwowi: Dawid Smug, Antoni Babiak, Borys Borek, Filip Roszak, Maksymilian Hrabski. 

Trener: Mateusz Konefał

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].