Dramatyczna końcówka w Rybniku. ROW przegrywa ze Spartą [ZDJĘCIA, RELACJA]

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik do 72. minuty prowadzili 2:0 w meczu ze Spartą Katowice. Dramatyczna końcówka spotkania i obrót sprawy na korzyść gości z Katowic.

Dramatyczna końcówka w Rybniku. ROW przegrywa ze Spartą [ZDJĘCIA, RELACJA]Z.Harazim
ROW Rybnik przegrywa ze Spartą Katowice w 14. kolejce

ROW 1964 Rybnik objął prowadzenie po bramkach Nikodema Juraszczyka (14. minuta) i Jana Janika (48.minuta), jednak końcówka przyniosła dramatyczny zwrot akcji. W 72. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Sparty Katowice po rzekomym faulu Dominika Brzozowskiego. Choć bramkarz ROW-u nie zgadzał się z tą decyzją, arbiter nie miał wątpliwości. Mateusz Mazurek pewnie wykorzystał „jedenastkę”, zmniejszając stratę Sparty.

Kilka minut później doszło do kolejnej kontrowersji. Brzozowski otrzymał drugą żółtą kartkę za faul poza polem karnym, co doprowadziło do jego wykluczenia. Bartosz Plewka, który zastąpił Brzozowskiego, zaledwie chwilę po wejściu na boisko musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Camilo Torresa. Zawodnik Sparty doprowadził do wyrównania, a w 87. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, zdobył decydującą bramkę na 3:2 dla Sparty Katowice.

Sędzia zmorą rybniczan

Nie sposób pominąć błędów sędziego, które znacząco wpłynęły na wynik spotkania. Decyzje o rzucie karnym oraz czerwonej kartce dla Brzozowskiego wzbudziły duże kontrowersje, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Choć arbiter miał prawo do takiej oceny sytuacji, wielu obserwatorów uznało jego werdykty za zbyt surowe. Szczególnie druga żółta kartka dla bramkarza ROW-u, która pozbawiła rybniczan pełnej kadry, wydawała się decyzją zbyt pochopną, co w końcówce kosztowało gospodarzy utratę punktów.

Jan Janik kapitan ROW-u Rybnik / FOT: Z.Harazim

Po spotkaniu swojej frustracji nie krył Jan Janik kapitan drużyny z Rybnika:

Bardzo dobrze wchodzimy w mecz, realizujemy plan meczowy. Cała pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu, przeciwnik nie był wstanie stworzyć sytuacji. W drugiej połowie strzelamy szybko bramkę na 2:0 i wydaje się że nic złego nie może się już wydarzyć. Zaczynając od siebie popełniamy kilka błędów, powinniśmy się zachować lepiej w sytuacjach, w których tracimy bramki, ale trzeba głośno powiedzieć o tym co dziś robiła trójka sędziowska - to jest skandal! Nie można popełnić tyle błędów w decydujących o wyniku meczu sytuacjach. Sędziowie są bezkarni, śmieją się w twarz, swoje błędy naprawiają kartkami i dzisiaj po prostu zepsuli mecz, to zdanie było można usłyszeć z ust zawodników obydwóch drużyn. Jest to po prostu smutne.

Skrót:

ROW 1964 Rybnik – Sparta Katowice 2:3 (1:0)

~Polo (78.9. * .217) 8 godzin temu

Co mecz to gwiazda Janik krytykuje sędziego niech zacznie grać a nie narzekać gwiazdorzyna z Rybnika!!!