Zakazy stadionowe dla dwóch pseudokibiców

Sąd ukarał dwóch pseudokivbiców grzywnami i zakazanami stadionowymi za awanturowanie się, wykrzywkiwanie wulgaryzmów, nawoływanie innych kiboców podczas meczu Odry Wodzisław z Kolejarzem Stróże.

Wobec 30-letniego wodzisławianina sąd orzekł 3 tys. zł grzywny i trzyletni zakaz wstępu na mecze Odry Wodzisłąw i reprezentacji Polski. 24-letni chuligan z Żor dostął 1600 zł grzywny i 2 lata zakazu stadionowego.

Mecz odbył się w sobotę na stadionie przy ulicy Bogumińskiej. W trakcie pojedynku o mistrzostwo I ligi około godz. 16.50 policjanci z wydziału prewencji zatrzymali pijanego 30-latka, który wszedł na ogrodzenie oddzielające sektor kibiców od płyty boiska i pomimo kilkukrotnych poleceń wydawanych przez służby porządkowe nie chciał z niego zejść. Szarpał za ogrodzenie, krzyczał, prowokował i nawoływał innych kibiców do krzyków, czym naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 30-latek miał 2,37 promila alkoholu w organizmie. Godzinę później policjanci zatrzymali 24-latka. Przez megafon krzyczał wulgarne słowa i nawoływał innych do okrzyków.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].