Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Siatkarki nie dojechały na mecz. Szofer z Ukrainy jechał za szybko i bez dokumentów 

Kierowca tak bardzo się spieszył aby dowieźć siatkarki na czas, że skończyło się na mandacie i... odwołaniu meczu.

Policja rozbiła gang kiboli Górnika Zabrze [FILM] 

Śląscy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Dziewięciu zatrzymanych usłyszało 237 zarzutów m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków, wartych około 4 mln złotych. Sześciu z podejrzanych, zostało już tymczasowo...

Umorzono śledztwo w sprawie śmierci młodego kibica postrzelonego przez policjantów 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policję. Chodziło o zabezpieczenie meczu piłki nożnej odbywającego się na Stadionie Miejskim w Knurowie, pomiędzy...

Policjant z Raciborza mistrzem służb mundurowych w "Biegu Górskim" [ZDJĘCIA]  

"Bieg górski"został zorganizowany w ubiegłą sobotę w Głuchołazach. Kilka kategorii biegowych zgromadziło na starcie zawodów 60 uczestników. Wśród nich znalazł się sierżant Mateusz Wolnik z komendy w Raciborzu.

Służba więzienna, pogranicznicy i policjanci z Raciborza w piłkarskiej rywalizacji [ZDJĘCIA]  

Na terenie boiska Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, w którym udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, również z Czech. To już kolejny turniej, którego organizatorem było kierownictwo raciborskiej komendy oraz Zarząd...

Zawodnik śląskiego klubu hokejowego zatrzymany przez ABW za szpiegostwo 

20-letni Maksim S., były już zawodnik jednego z klubów ze Śląska, został zatrzymany pod zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 130 § 1 kk.

Sukces policjantów z Rybnika na mistrzostwach w piłce nożnej. Piotr Kobeszko z indywidualnym wyróżnieniem [ZDJĘCIA]  

32 drużyny rywalizowały w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Halowej Piłce Nożnej. Szóstą edycję zawodów zorganizowano w Siemianowicach Śląskich. Niezwykle zaciętą walkę o mistrzowski tytuł drużyna z Rybnika stoczyła z reprezentacją komendy z Gliwic.

Szosowy Mistrz Polski to policjant z Wodzisławia [ZDJĘCIA]  

Policjant z Wodzisławia zadebiutował w jednym z najbardziej obleganych wyścigów w Polsce. ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2022 to ponad 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników, a asp. szt. Tomasz Stępień nie miał sobie równych i został Szosowym Mistrzem Służb Mundurowych.

Odra Wodzisław odcina się od afery z handlem ludźmi 

Wracamy do sprawy zatrzymań przez policję pseudokibiców zaangażowanych w handel ludźmi oraz narkotykami. Klub piłkarski z którm łączono zatrzymane osoby wydał oświadczenie.

Siatkarki nie dojechały na mecz. Szofer z Ukrainy jechał za szybko i bez dokumentów 

Kierowca tak bardzo się spieszył aby dowieźć siatkarki na czas, że skończyło się na mandacie i... odwołaniu meczu.

Groźny wypadek podczas rajdu. Kierowca wpadł w poślizg 

Wracamy do sprawy wypadku w Bełsznicy, do którego doszło podczas rajdu samochodowego. Z oficjalnego komunikatu wodzisławskiej policji wynika, że kierowca jednego z uczestniczących w rajdzie pojazdu wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Ranny pilot został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Katowicach.

Chwile grozy na rajdzie w Bełsznicy. Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewa  

W czasie rajdu samochodowego w Bełsznicy doszło do poważnego zdarzenia. - Na jednym z odcinków rajdu samochodowego samochód wypadł z drogi i uderzył w najpierw jedno, następnie drugie drzewo - dowiadujemy się od dyżurnego PSP w Wodzisławiu. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kibole Ruchu Chorzów podejrzani o kradzież TIR-ów i oszustwa. Czterdzieści osób aresztowanych 

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach nadzoruje postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się ze środowisk pseudokibiców Ruchu Chorzów i innych klubów piłkarskich, zajmującej się m.in. przemytem narkotyków, rozbojami, pobiciami.

Najazd pseudokibiców na Rydułtowy i Wodzisław 

Wyzwiska, agresywne zachowanie, kominiarki na twarzach, świece dymne, wyrywanie szalików – około 300 kibiców z Jastrzębia-Zdroju najechało na powiat wodzisławski. Najpierw zrobili zamieszanie w Rydułtowach, później przenieśli się pod stadion w Wodzisławiu. Interweniowała policja.

Dramat na meczu w Wodzisławiu. Śmigłowiec zabrał nieprzytomnego piłkarza 

Dziś, 3 czerwca na boisku piłkarskim przy ulicy Pszowskiej doszło do wypadku z udziałem piłkarza. Mężczyzna uderzył głową o murawę.

Policja rozbiła gang kiboli Górnika Zabrze [FILM]  

Śląscy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Dziewięciu zatrzymanych usłyszało 237 zarzutów m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków, wartych około 4 mln złotych. Sześciu z podejrzanych, zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 12 lat więzienia.

Policja rozlicza kiboli z sobotniej zadymy 

Zapadły już decyzje w sprawie zatrzymanych w sobotę pseudokibiców, którzy wtargnęli na murawę, dążąc do konfrontacji z kibicami gości. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci wciąż analizują zapisy monitoringu i przesłuchują świadków. Planowane są też kolejne zatrzymania.

Psycho fani Ruchu Chorzów za kratami 

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie działającej od początku 2013 r. do grudnia 2016 r. w województwie śląskim organizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

Pożar wiaty przy boisku LKS Ruda Kozielska  

W czwartek w godzinach popołudniowych trzy jednostki straży pożarnej z PSP Racibórz, OSP Ruda Kozielska i OSP Kuźnia Raciborska gasiły wiatę przy budynku LKS Ruda Kozielska.

Umorzą śledztwo w sprawie śmierci Krystiana Rempały? 

Prokuratura Rejonowa w Rybniku dysponuje już opinią biegłego, który orzekł, że młody żużlowiec bezpośrednio przed wypadkiem nie zapiął kasku.

Zobacz więcej