Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Wanke mistrzem Polski

16.05.2011 21:57 | 0 komentarzy | kozz

Zapaśnik MKZ Unia Racibórz, Mateusz Wanke zdobył złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie.

Wanke mistrzem Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz kolejny zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz, Mateusz Wanke startujący w kategorii do 74 kg  pokazał klasę. Mateusz pokonując w walce finałowej Damiana Przepiórkę (Olimpijczyk Radom) obronił tytuł mistrza Polski z zeszłego roku. Należy tu podkreślić, że Mateusz startował w zeszłym roku na Akademickich Mistrzostwach Świata w Turynie gdzie zdobył brązowy medal.

Kolejny zawodnik Unii Wacław Siorak walczący w kategorii do 96 kg również pokazał, że stoi na wysokim poziomie w Polsce. Wacław uległ na zawodach tylko jednemu zawodnikowi Pawłowi Jałtoszukowi (Cement Gryf Chełm) po czym ukończył turniej na drugiej pozycji.

W Akademickich Mistrzostwach Polski mogli startować tylko studenci szkół wyższych. Mateusz Wanke i Wacław Siorak reprezentowali Państwową Wyższą Szkołe Zawodową z Raciborza. Swoimi medalami wywalczyli dużo punktów zaliczających się do klasyfikacji drużynowej, po czym PWSZ z Raciborza stanęło na najniższym stopniu podium, co jest wielkim sukcesem dla raciborskiej uczelni.