Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

imieniny: Marii, Natalii, Sandry

RSS

Piłkarsko to C-klasa, ale kibice zostali na poziomie Ekstraklasy

29.08.2011 13:15 | 42 komentarze | art

W drugim meczu KP Odra 1922 Wodzisław pokonała 2:1 Jedność Rogoźna. Zwycięska bramka padła w 90. minucie. 

Piłkarsko to C-klasa, ale kibice zostali na poziomie Ekstraklasy
To nie trybuny stadionu Odry z czasów gry w ekstraklasie czy I lidze, ale z niedzielnego meczu z Jednością Rogoźna.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecz rozpoczął się dość zaskakująco bo już w 5. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Jedności. Od tego czasu dość skutecznie bronili wyniku. Odra miała momentami wręcz przytłaczającą przewagę, ale wyrównanie padło dopiero w 65. minucie po bramce Wacława Bobrzyka. Gospodarze zagrali zupełnie inaczej niż prze tygodniem, prezentowali dojrzalszą piłkę, często wymieniając piłki po obwodzie pola karnego. Jedna z ostatnich akcji przyniosła efekt. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry wstrzeloną w pole karne piłkę przeciął Dawid Biernat i  z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

– Piłkarze zrealizowali dziś większość założeń taktycznych stąd też nasza gra była już o wiele lepsza niż w ostatnim meczu. Drużynie należą się podziękowania za grę do końca. Mam też nadzieję, że kibice zawsze będą z nami w takiej liczbie jak dziś – podkreślał Ireneusz Gabrysiak, trener Odry.

Bo też i spotkanie rozgrywane było w wyjątkowej jak na C-klasę atmosferze. Na stadionie przy Bogumińskiej zebrało się ponad pół tysiąca kibiców. Większość z nich przez 90 minut głośno dopingowała Odrę. Do tego dobrze znany z ekstraklasy i I ligi spiker zawodów Marian Beszterda. Takiej atmosfery próżno szukać nawet na boiskach III i II ligi. Jedno jest pewne – dla każdej C-klasowej drużyny, wizyta na Bogumińskiej będzie nie lada wydarzeniem. 

 

Odra Wodzisław – Jedność Rogoźna 2:1

Bramki dla Odry: Bobrzyk, Biernat

Odra: Krzywodajć, Klimek, Cichy, Bugajski, Demus, Jasiak, Psota, Fira (Dziegieć), Błaszczyk, Bobrzyk, Marcol (Biernat)

 

(art)