Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Judyta ma przyszłość

11 listopada w całym kraju z okazji Dnia Niepodległości odbyło się wiele imprez biegowych.

Judyta ma przyszłość

W województwie śląskim największą imprezą tego typu był XVIII Ogólnopolski Rudzki Bieg Niepodległości w Rudzie Śląskiej na dystansie 11 km, w którym wystartowało ponad 400 zawodników z kraju i zagranicy. Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik wygrał kategorię wiekową powyżej 50 lat. Ponadto bieg ukończyli Robert Antczak z Pawłowa i Marcin Ziewiec z Raciborza. W Kuźni Raciborskiej również odbył się bieg niepodległościowy, który zorganizowano już po raz 12. Pierwsi uczstnicy wystartowali o godzinie 11.11 – 11 listopada 2011. O biegu w Kuźni czytaj TUTAJ. Z kolei w niedzielę 13 listopada w Wodzisławiu Śląskim odbył się V Jubileuszowy Międzynarodowy Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta na dystansie 21 km 0.97 m, imprezą towarzyszącą był minipółmaraton na dystansie 4.2 km. Na starcie przy słonecznej, ale zimnej pogodzie stanęło ponad 300 zawodników z kraju i zagranicy. Zawodnicy biegu głównego mieli do pokonania 10 pętli wokół centrum miasta. Wśród zawodników półmaratonu na mecie dominowali zawodnicy z Ukrainy. Biegacze na mecie również byli klasyfikowani według kategorii wiekowych – Jan Deńca wygrał swoją kategorię pięćdziesięciolatków z czasem 1 godz. 18 min 44 s. Wśród raciborzan bieg ukończyli Mariusz Rębisz, Jan Nowak, Janusz Mrozek, Ryszard Skiba, Paweł Klinik, Szymon Jęczmionka. Mini półmaraton wśród kobiet wygrała 14-letnia raciborzanka Judyta Rębisz, linię mety na tym dystansie przebiegli również Gabriela Sobczyk i Kazimierz Grycman z Ciechowic. Dla Judyty było to siódme podium w masowych imprezach biegowych, z czego czwarta wygrana. – W „światku” biegaczy Judyta najlepiej promuje nasze miasto, bo z biegaczy szeroko pojętej ziemi raciborskiej tylko dzięki niej na dużych imprezach biegowych w ostatnim roku można usłyszeć że wygrywa ktoś z Raciborza – z dumą przyznał jej ojciec – Mariusz.

 

 

Ludzie

Jan Deńca

Radny Powiatu Raciborskiego.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bida (87.181. * .208) 15.11.2011 20:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

a nandza dala kasa abo zas nimaja dostali miliony

~kibic (79.187. * .66) 15.11.2011 12:41
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Nie tylko Judyta promuje Racibórz...