Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jednostronne widowisko w Mszanie

Piłkarze Startu Mszana przez całe spotkanie dominowali nad drużyną LKS Skrbeńsko, jednak dopiero po przerwie uraczyli kibiców bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Jednostronne widowisko w Mszanie
Janusz Muszyński dostaje podanie, po którym ustalił wynik spotkania

Od pierwszych minut na boisku w Mszanie dominowali miejscowi, ale w pierwszej odsłonie spotkania nie udało im się umieścić piłki w bramce Skrbeńska. Po przerwie w sukurs przyszedł im jeden z obrońców drużyny gości. Po jego kiksie w 57. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Patryk Marek, który strzałem obok bramkarza otworzył konto bramkowe Startu. Od tego czasu gospodarze całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia. W 65. minucie Janusz Muszyński w tempo dograł do wychodzącego na czystą pozycję Damiana Króla, który pewnym strzałem podwyższył na 2:0. W 73. minucie spotkania Mszana ustaliła wynik spotkania. Dośrodkowania z prawej strony nie zdołał przeciąć bramkarz gości, piłka wpadła pod nogi Muszyńskiego, który z bliska dopełnił formalności. W końcówce spotkania goście mieli doskonałą okazję by zdobyć honorowe trafienie. Sędzia dopatrzył się bowiem faulu zawodnika Startu w polu karnym i odgwizdał rzut karny dla gości. Jarosław Chwedoruk nie zdołał jednak pokonać Adriana Henkla, który obronił uderzenie z 11. metrów.

 

Marian Piechaczek, trener Startu: Cieszę się z wygranej bo Skrbeńsko wybitnie nam nie leży. To zawsze był dla nas wymagający rywal, zwłaszcza na własnym boisku. Długo nie potrafiliśmy strzelić gola, ale moi piłkarze grali cierpliwie, konstruowali ciekawe akcje i przyniosło to efekt.

 

Piotr Szwajlik, trener Skrbeńska: Przy pierwszej bramce przytrafił się nam błąd i niestety posypały się kolejne bramki. Jakiś wpływ na naszą dyspozycję miały też pewnie braki kadrowe, chociaż to nie jest usprawiedliwienie. Przede wszystkim zdecydowanie zabrakło nam dziś w meczu agresywności.

 

Start Mszana – LKS Skrbeńsko 3:0 (0:0)

Bramki: Marek, Król, Muszyński

 

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].