Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Olza gromi, alarm w Skrbeńsku

 

Olza Godów w derbowym meczu pokonała 4:1 LKS Skrbeńsko. Dla gości była to druga z rzędu wygrana, w której zaaplikowali rywalom aż 4 gole. Gospodarze przegrali piąty mecz z rzędu.

 

Olza gromi, alarm w Skrbeńsku
Mecz - jak zresztą wszystkie sobotnie spotkania - rozgrywany był w ciężkich warunkach pogodowych

 

Goście rozpoczęli strzelanie już w 10. minucie po indywidualnej akcji Mariusza Koczorowskiego. Jeszcze przed przerwą Olza podwyższyła na 2:0. Mirosław Ustaszewski uderzał z rzutu wolnego, bramkarz odbił piłkę pod nogi Jarosława Szewczyka a ten trafił do bramki. Sporo ciekawego działo się na boisku około 65. minuty meczu. Najpierw na indywidualną akcję niemal przy końcowej linii boiska zdecydował się Jarosław Chwedoruk. Przedarł się przez obrońców, uderzył z ostrego kąta, piłka odbiła się jeszcze od któregoś z zawodników gości i wpadła do bramki Olzy. Goście wznowili grę od środka i... od razu odpowiedzieli bramką. Długie podanie od Dariusz Strączka dotarło do Michała Kubiny, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Skrbeńska i strzałem w długi róg podwyższył na 3:1. Minutę później mogli odpowiedzieć goście. Dobre podanie z głębi na prawą stronę pola karnego otrzymał Piotr Szwajlik, doszedł do piłki ale został przewrócony przez interweniującego bramkarza gości. Wydaje się, że gospodarzom należał się rzut karny, gwizdek arbitra jednak milczał. - To był oczywisty karny. Bramkarz nawet nie dotknął piłki. Gdybyśmy zdobyli bramkę na 3:2 różnie ten mecz mógłby się potoczyć – nie krył po meczu irytacji Szwajlik. 10 minut przed końcem meczu wynik spotkania płaskim uderzeniem z rzutu wolnego ustalił Ustaszewski.

 

Piotr Szwajlik, trener LKS Skrbeńsko: Mamy spore braki kadrowe, musimy grać juniorami. Na dziś nie prezentujemy niestety poziomu A-klasowego.

Mirosław Studniczek, trener Olzy: Cieszy wygrana, która mogła być jeszcze bardziej okazała. Mamy problem z wykańczaniem swoich sytuacji. Już wcześniej ten mecz mogliśmy rozstrzygnąć, nie udało się, a potem zrobiła się nerwówka. Dobrze, że od razu potrafiliśmy odpowiedzieć na bramkę gospodarzy.

 

LKS Skrbeńsko – Olza Godów 1:4

Bramki: Chwedoruk – Koczorowski, Szewczyk, Kubina, Ustaszewski,

 

(art)

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].