Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Borucin w końcu zwycięski

– Gramy już dziesiąty sezon w II lidze, Gaszowice po tym czasie spadły do III ligi, mam nadzieję, że my nie pójdziemy tą drogą – powiedział Marek Ciemienga, członek drużyny KS Naprzód Borucin zmagającej się w drugoligowych rozgrywkach.

Borucin w końcu zwycięski
Skład Naprzodu Borucin w meczu przeciw LKS Orzeł Mirex Kozy. Od lewej Paweł Grela (14 lat), Marek Ciemienga (38), Mirosław Piecowski (37), Bogdan Piecowski (41), Jarosław Góralik (49).

W VIII serii spotkań drugiej ligi tenisa stołowego Naprzód Borucin wygrał we własnej sali z KTS Kłodnica Kędzierzyn Koźle 7:3. KS Naprzód Borucin, który już dziesiąty sezon występuje w drugoligowych rozgrywkach nie radzi sobie najlepiej. Podopieczni trenera Mirosława Piecowskiego znajdują się na czwartym miejscu od końca w ligowej tabeli. – Tak niska lokata spowodowana jest tym, że na początku sezonu graliśmy z czołówką II ligi: Zawierciem, Mikołowem, Żorami i Rudą Śląską – tłumaczy Marek Ciemienga, najdłużej grający w barwach Naprzodu Borucin.

Zdaniem Ciemiengi faworytem rozgrywek jest Zawiercie (razem z Mikołowem mają komplet punktów – przyp. red.). – Obecnie w Naprzodzie mamy trzy drużyny tenisa: w drugiej, trzeciej lidze oraz klasie okręgowej. Tradycja tenisa w Borucinie trwa od lat 70., ale od dziesięciu lat gramy w II lidze – powiedział Ciemienga. W tym sezonie w drugiej lidze w ekipie Borucina zagrali: Mirosław Piecowski, Bogdan Piecowski, Jarosław Góralik, Marek Ciemienga, Paweł i Artur Grela, Patryk i Łukasz Mrozek, Sebastian Góra, Dalibor Gasman, Witold Buczyński i Alfred Rinka.

W drużynie z Borucina gra wielu dobrych tenisistów z okolic. – Część naszych zawodników pochodzi z Borucina, ale jest też wielu przyjezdnych z: Bielsko-Białej, Szczerbic, Żywca, Raciborza, Żerdzin, a także czeskich: Bolacic i Beneszowa Dolnego – wyliczył Ciemienga, który jest również głównym sponsorem ekipy Naprzodu. Jak ocenia, roczny koszt utrzymania sekcji tenisa stołowego w Borucinie waha się od 20 do 30 tysięcy złotych. – Sam tenis tyle pochłania, a trzeba pamiętać, że mamy jeszcze o wiele bardziej kosztowną piłkę nożną w A klasie podokręgu Racibórz – dodał Ciemienga. Na rok 2012 gmina Krzanowice przyznała KS Naprzód Borucin 22 tysiące złotych na obie sekcje.

KS Naprzód Borucin - KTS Kłodnica Kędzierzyn Koźle 7:3
Punktowali: Mirosław Piecowski 2.5, Jarosław Góralik 2.5, Marek Ciemienga 1, Alfred Rinka 1.

 

 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~XXXJ (83.4. * .35) 17.11.2012 18:23
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Taaak..ciekawe co będzie zwyciązcą i ilu pokonanych nad rannem :) Wesołej zabawy :)

~zakonczenie (31.222. * .59) 17.11.2012 10:06
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A dzisiej super mecz na sali w domie kultury wieczorem sie zaczyna a rano konczy