Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trenerzy z naszego regionu na kongresie z Romanem Koseckim

Od 23 do 25 listopada grupa trenerów z regionu Raciborza przebywała w Warszawie. Odwiedzili Stadion Narodowy oraz Pepsi Arenę, na której obejrzeli mecz Ekstraklasy Legia Warszawa – Widzew Łódź.

Następnie w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego wzięli udział w I Kongresie Trenerów Piłki Nożnej zorganizowanym przez KNFC Football Center. Szkolenie rozpoczął wiceprezes PZPN Roman Kosecki, a całość prowadził znany komentator sportowy Bożydar Iwanow. Wykłady prowadzone były głównie w języku angielskim oraz niemieckim, a całosć tłumaczono na język polski. Zajęcia prowadzili znani trenerzy, którzy pracowali z grupami młodzieżowymi w wielu europejskich klubach:

- Peter Schreiner, Schalke 04 - twórca Peter Schreiner System zaprezentował ćwiczenia do nauki podań i gry kombinacyjnej. Wyjaśnił jak w prawidłowy sposób zachowując progres, nauczać młodych zawodników techniki. Omówił 8 kroków nauki podania od prostych ćwiczeń do gier zadaniowych.

- Ronny Everaerts z Holenderskiego Związku Piłki Nożnej KNVB - wcześniej trener grup młodzieżowych w takich klubach jak Ajax Amsterdam czy FC Eindhoven. Zapoznał uczestników szkolenia z Holenderską wizją futbolu, wyjaśnił jakiej wielkości gry stosuje się do danego wieku w Holandii oraz jak przebiega proces szkolenia dzieci w najmłodszych grupach w tym kraju.

- Henk Mariman - manager pierwszego zespołu Club Brugge KV - wcześniej pracował między innymi w Ajaxie Amsterdam czy Sportingu Lokeren. Przedstawił swoją autorską metodę nauki piłki nożnej, w której najważniejszym elementem jest gra.

Po każdym wykładzie uczestnicy szkolenia zadawali prowadzącym pytania oraz brali udział w bardzo ciekawych dyskusjach. Poza tym w kuluarach wymieniano się doświadczeniami związanymi z treningiem oraz rozgrywkami dzieci i młodzieży z różnych regionów naszego kraju. Częścią szkolenia była również możliwość zwiedzenia Stadionu Narodowego z czego wszyscy chętnie skorzystali.

W konferencji skierowanej do wszystkich trenerów grup młodzieżowych piłki nożnej udział wzięło około 500 osób z całej Polski. Z naszego regionu byli to: Roman Kaczor - trener LKS Chałupki, Piotr Mucha - trener LKS Tworków, Marek Kurzydym - trener z Naprzodu Syrynia oraz Piotr Jeziorski aktualnie zawodnik LKS Zabełków.

Na zakończenie jeden z bardziej doświadczonych trenerów, którego wychowankiem jest między innymi reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak podsumował: - Jakość pracy oraz chęć rozwoju polskich trenerów nie odbiega od tych europejskich. Niestety bardzo odstajemy pod względem finansowym. Nasze kluby są dużo biedniejsze, a sprawy szkolenia dzieci i młodzieży są stawiane na dalszym planie. Daleko za wynikami seniorów.

Zupełnie niepotrzebne jest wywieranie presji na osiąganie wyników w grupach młodzieżowych. W pracy z dziećmi najważniejsza jest radość z gry. Sam wynik powinien przyjść przede wszystkim w wieku dorosłym. Dopiero wtedy można ocenić sprawność systemu szkolenia. Głównie po tym ilu naszych wychowanków gra w pierwszym zespole danego klubu lub w drużynach innych klubów, ale w wyższych klasach rozgrywkowych.

Piotr Jeziorski

Ludzie

Roman Kaczor

Radny gminy Krzyżanowice

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do hanysa (94.40. * .42) 28.11.2012 03:26
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

to są własnie polaczki którzy tylko narzekają jak stare baby, weź dupe z krzesłą i tez się czymś zainteresuj może szubaniem pierza

~podróżnik (83.29. * .15) 27.11.2012 22:50
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

ale oni przecież tam tylko na wycieczkę pojechali... co wy chcecie?

~kopacz (188.0. * .21) 27.11.2012 22:07
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Na temat tego spędu w Cafe Fudbol bardzo mądrze wypowiedział się Piotr Świerczewski . Takie spędy nic nie wnoszą do warsztatu trenerskiego .

~hanys (89.72. * .232) 27.11.2012 20:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

mie by było gańba zrobić se fotka przi tym tym czymś co oni nazywają "narodowym"