Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Rosjanie dotarli do Zamku

14.12.2012 11:26 | 1 komentarz | kozz

Raciborski Zamek Piastowski opanowali dzisiaj obywatele Rosji, a konkretnie dzieci ze szkoły podstawowej wraz z opiekunkami, które przyleciały do Raciborza, aby w sobotę rywalizować na pływalni Zespołu Szkoł Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w I Międzynarodowych Zawodach Mikołajkowych.

Rosjanie dotarli do Zamku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pomysł był spontaniczny. Współpraca opiera się na mojej znajomości z Waldemarem Kilianem, który często pełnił u nas funkcję sędziego głównego w pływaniu - powiedziała trener Ewa Lewandowska. - Już wcześniej proponowano nam takie kontakty i one powoli się rozwijały. Taka wizyta odbywa się po raz pierwszy. Narodził się pomysł, żeby zaprosić Rosjan i Litwinów, ale nie mieliśmy w międzyczasie zawodów. W związku z tym zrobiliśmy I Międzynarodowe Zawody Mikołajkowe. Goście szybko się zorganizowali i bardzo chętnie do nas przyjechali. Odwiedziła nas młodziutka grupa z roczników 1999-2003. To jest bardzo pozytywne, bo daje to możliwość, że ta współpraca między dziećmi będzie się rozwijała przez wiele lat - stwierdziła Lewandowska. W Raciborzu goście zwiedzili wczoraj miasto nocą, dzisiaj na zaproszenie pana starosty zwiedzili zamek, gdzie rosyjskojęzyczna tłumaczka oprowadziła dzieci. Później Rosjanie pójdą na zakupy świąteczne, zwiedzą ZSOMS i na koniec odbędą się zajęcia integracyjne, wieczorek przy muzyce, a jutro zawody pływackie. - Z Moskwy przyjechało do nas trzynaścioro dzieci z dwoma opiekunkami. A dziś wieczorem dojeżdża dużo większa grupa z Kowna w liczbie 24 osób - dodała trener pływania w ZSOMS.

Reprezentujący starostwo Piotr Kielar powiedział, że grupa młodych pływaków z Rosji, która odwiedziła Racibórz, to bardzo perspektywiczni pływacy, którzy są szkoleni pod późniejsze osiąganie sukcesów w dorosłych reprezentacjach.

Początek I Międzynarodowych Zawodów Mikołajkowych w pływaniu jest planowany na godzinę 11. na basenie w ZSOMS.

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.