Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Podpowiedzi Marcowa pomogły zwyciężyć ProAktywnym - FOTO

21.12.2012 22:00 | 28 komentarzy | kozz, sefa

W piątek rozpoczął się VI weekend Halowej Ligi Piłki Nożnej rozgrywanej w Arenie Rafako w Raciborzu. W pierwszym meczu ProAktywni.com pokonali Bad Boys 2:1, a w drugim spotkaniu Galaktikos wygrali z KMP SMS Hyrbud aż 13:8.

Podpowiedzi Marcowa pomogły zwyciężyć ProAktywnym - FOTO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na poczynania ProAktywnych patrzył trener Andrzej Marców, który co chwilę doradzał wskazówkami z ławki rezerwowych.

Rozgrywki szóstego tygodnia HLPN rozpoczęło spotkanie II Ligi Grupy B, Bad Boys kontra ProAktywni.com. Bad Boysi wygrywając spotkanie zapewniliby sobie udział w Grupie Mistrzowskiej, przegrana ProAktywnych.com oznaczałaby już tylko ich iluzoryczne szanse awansu do najlepszej szóstki II Ligi. W spotkaniu stroną dominującą byli Bad Boys. Przez większość czasu rozgrywali piłkę i prowadzili atak pozycyjny. Jednak nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie spisującego się bramkarza swoich przeciwników, Dawida Kozdębe. Napastnikom BB kilka razy udało się dojść do dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak za każdym razem brakowało spokoju i dokładności w efekcie czego górą był Dawid. ProAktywni.com natomiast mądrze bronili się, starali się przejąć piłkę i groźnie kontratakowali. Taktyka ta przyniosła im sukces. Po 40 minutach schodzili z parkietu jako zwycięscy (Bad Boys – ProAktywni.com 1:2). Wynik ten znacznie skomplikował sytuację w Grupie B II Ligi. O awans do najlepszej trójki walczy pięć zespołów, i każde następne spotkanie w tej grupie będzie istotne w końcowym rozrachunku.

W drugim pojedynku spotkały się zespoły I Ligi, Galaktikos i KMP SMS Hyrbud. Obie drużyny w zeszłym tygodniu pokazały się z bardzo dobrej strony, co zapowiadało wspaniały mecz. Zawodnicy Galaktikosu i KMP SMS Hyrbud spełnili pokładane w nich nadzieje. Spotkanie było prowadzane w szybkim tempie a drużyny były nastawione bardzo ofensywnie. Efektem była duża ilość bramek. Niemal cały pojedynek był wyrównany. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Dopiero pod sam koniec spotkania Galaktikos odskoczył od przeciwnika na kilka bramek, co dało mu pewne zwycięstwo (Galaktikos – KMP SMS Hyrbud: 13:8). Tym samym doskoczył on do czołówki tabeli i nadal liczy się w walce o najwyższe miejsce na podium. KMP SMS Hyrbud natomiast po pięciu spotkaniach ma tylko trzy punkty i będzie walczył o utrzymanie. Jednak większość ciężkich spotkań ma już za sobą. W dodatku jego forma wydaje się z meczu na mecz rosnąć, zatem już wkrótce powinien oddalić się od strefy spadkowej.

Kolejne bramki dołożył Mateusz Kołodziejczyk z Galaktikosu. Aktualnie, w klasyfikacji Sklepu Sportowego Chopina 17 (najlepszych strzelców) zajmuje drugie miejsca i do liderującego Romana Kowalczyka (Xpres.pl) traci już tylko trzy bramki. Jednak Roman swoje spotkanie rozgrywa dopiero w sobotę wieczorem i wtedy może powiększyć swoją przewagę.

Bardzo ciekawie zapowiada się sobotni wieczór. O 18.00 spotkają się Sześć stów w plecy oraz Feniks. Obie drużyny ze spotkania na spotkanie grają coraz lepiej i efektowniej. Chcąc mieć szansę na awans do Grupy Mistrzowskiej oba zespoły muszą wygrać. W drugim meczu Drużyna X podejmie Canarinhos. Kanarkowi wydają się być faworytem spotkania. We wszystkich spotkaniach prezentują efektowny i efektywny football i są głównym faworytem do awansu do I Ligi. Jednak Drużyna X jest zespołem bardzo nieobliczalnym i potrafi wygrać nawet z najlepszymi. O 20.00 zostanie rozegrany hit kolejki, Xpres.pl – Pokrycia Dachowe-ZPUH Dzierżęga. Pokrycia Dachowe są głównym faworytem do wygrania całej ligi. Jedną z niewielu drużyn, która wydaje się być zdolna do odebrania im punktów jest Xpres.pl. Na zakończenie wieczoru spotkają się Płomień SRC Serwis oraz Pędzące Byki. Płomień chcąc utrzymać się w lidze musi walczyć w każdym spotkaniu o punkty. Byki natomiast celują w tytuł najlepszej drużyny XII Edycji HLPN. Jednak po zeszłotygodniowej porażce nie mogą pozwolić sobie na utratę kolejnych punktów.

Terminarz – weekend 6

Piątek 21.12.2012

20.00   Bad Boys – ProAktywni.com 1:2
21.00   Galaktikos – KMP SMS Hyrbud 13:8      

Sobota 22.12.2012

18.00   Sześć stów w plecy – Feniks         
19.00   Drużyna X – Canarinhos       
20.00   Xpres.pl – Pokrycia Dachowe-ZPUH Dzierżęga
21.00   Płomień SRC Serwis – Pędzące Byki           

Niedziela 23.12.2012

18.00   Węglowski Team – LAżulowe Wybrzeże
19.00   Rozruch Żorska Team – Salos Pogrzebień      
20.00   Cukiernia Gianni – Start Pietrowice      
21.00   Mieszko – Eco-Bud Racibórz

__________________________________________________________________________________

 

W związku z coraz większą chęcią zakupu filmów przygotowywanych przez redakcję Nowiny.pl z różnych wydarzeń w naszym regionie (m.in. kulturalnych i sportowych), przygotowaliśmy specjalną promocyjną ofertę na zakup materiałów filmowych.
Teraz będziecie mieli Państwo możliwość oglądania naszych nagrań bez ograniczeń, w postaci tzw. „surówki”. Są to nagrania, które nigdy w całości nie zostały opublikowane na portalu. Kupując płytę DVD z wybranymi filmami, wzbogacicie Państwo własne zbiory z ważnych wydarzeń, do których zawsze będzie można powrócić w przyszłości.

PROMOCYJNA OFERTA:
Materiał filmowy nieobrobiony (surówka)

UWAGA – materiały filmowe mogą być wykorzystane tylko do celów prywatnych. Zabrania się ich wykorzystania do działań komercyjnych, publikacji w internecie lub w jakichkolwiek innych mediach. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone.

Wszystkich zainteresowanych zakupem materiałów filmowych prosimy o kontakt:
– z redakcją sportową w celu ustalenia dostępności materiału
– Maciej Kozina tel. 662 027 179, m.kozina@nowiny.pl
– z biurem reklamy w celu zamówienia materiałów
– Monika Pilch, tel. 662 073 063, m.pilch@nowiny.pl

Drużyny chętne uzyskać cały materiał wideo z meczów HLPN, proszone są o poinformowanie o tym redakcję sportową (najpóźniej 24 h przed meczem)