Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podpowiedzi Marcowa pomogły zwyciężyć ProAktywnym - FOTO

W piątek rozpoczął się VI weekend Halowej Ligi Piłki Nożnej rozgrywanej w Arenie Rafako w Raciborzu. W pierwszym meczu ProAktywni.com pokonali Bad Boys 2:1, a w drugim spotkaniu Galaktikos wygrali z KMP SMS Hyrbud aż 13:8.

Podpowiedzi Marcowa pomogły zwyciężyć ProAktywnym - FOTO

Na poczynania ProAktywnych patrzył trener Andrzej Marców, który co chwilę doradzał wskazówkami z ławki rezerwowych.

Rozgrywki szóstego tygodnia HLPN rozpoczęło spotkanie II Ligi Grupy B, Bad Boys kontra ProAktywni.com. Bad Boysi wygrywając spotkanie zapewniliby sobie udział w Grupie Mistrzowskiej, przegrana ProAktywnych.com oznaczałaby już tylko ich iluzoryczne szanse awansu do najlepszej szóstki II Ligi. W spotkaniu stroną dominującą byli Bad Boys. Przez większość czasu rozgrywali piłkę i prowadzili atak pozycyjny. Jednak nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie spisującego się bramkarza swoich przeciwników, Dawida Kozdębe. Napastnikom BB kilka razy udało się dojść do dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak za każdym razem brakowało spokoju i dokładności w efekcie czego górą był Dawid. ProAktywni.com natomiast mądrze bronili się, starali się przejąć piłkę i groźnie kontratakowali. Taktyka ta przyniosła im sukces. Po 40 minutach schodzili z parkietu jako zwycięscy (Bad Boys – ProAktywni.com 1:2). Wynik ten znacznie skomplikował sytuację w Grupie B II Ligi. O awans do najlepszej trójki walczy pięć zespołów, i każde następne spotkanie w tej grupie będzie istotne w końcowym rozrachunku.

W drugim pojedynku spotkały się zespoły I Ligi, Galaktikos i KMP SMS Hyrbud. Obie drużyny w zeszłym tygodniu pokazały się z bardzo dobrej strony, co zapowiadało wspaniały mecz. Zawodnicy Galaktikosu i KMP SMS Hyrbud spełnili pokładane w nich nadzieje. Spotkanie było prowadzane w szybkim tempie a drużyny były nastawione bardzo ofensywnie. Efektem była duża ilość bramek. Niemal cały pojedynek był wyrównany. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Dopiero pod sam koniec spotkania Galaktikos odskoczył od przeciwnika na kilka bramek, co dało mu pewne zwycięstwo (Galaktikos – KMP SMS Hyrbud: 13:8). Tym samym doskoczył on do czołówki tabeli i nadal liczy się w walce o najwyższe miejsce na podium. KMP SMS Hyrbud natomiast po pięciu spotkaniach ma tylko trzy punkty i będzie walczył o utrzymanie. Jednak większość ciężkich spotkań ma już za sobą. W dodatku jego forma wydaje się z meczu na mecz rosnąć, zatem już wkrótce powinien oddalić się od strefy spadkowej.

Kolejne bramki dołożył Mateusz Kołodziejczyk z Galaktikosu. Aktualnie, w klasyfikacji Sklepu Sportowego Chopina 17 (najlepszych strzelców) zajmuje drugie miejsca i do liderującego Romana Kowalczyka (Xpres.pl) traci już tylko trzy bramki. Jednak Roman swoje spotkanie rozgrywa dopiero w sobotę wieczorem i wtedy może powiększyć swoją przewagę.

Bardzo ciekawie zapowiada się sobotni wieczór. O 18.00 spotkają się Sześć stów w plecy oraz Feniks. Obie drużyny ze spotkania na spotkanie grają coraz lepiej i efektowniej. Chcąc mieć szansę na awans do Grupy Mistrzowskiej oba zespoły muszą wygrać. W drugim meczu Drużyna X podejmie Canarinhos. Kanarkowi wydają się być faworytem spotkania. We wszystkich spotkaniach prezentują efektowny i efektywny football i są głównym faworytem do awansu do I Ligi. Jednak Drużyna X jest zespołem bardzo nieobliczalnym i potrafi wygrać nawet z najlepszymi. O 20.00 zostanie rozegrany hit kolejki, Xpres.pl – Pokrycia Dachowe-ZPUH Dzierżęga. Pokrycia Dachowe są głównym faworytem do wygrania całej ligi. Jedną z niewielu drużyn, która wydaje się być zdolna do odebrania im punktów jest Xpres.pl. Na zakończenie wieczoru spotkają się Płomień SRC Serwis oraz Pędzące Byki. Płomień chcąc utrzymać się w lidze musi walczyć w każdym spotkaniu o punkty. Byki natomiast celują w tytuł najlepszej drużyny XII Edycji HLPN. Jednak po zeszłotygodniowej porażce nie mogą pozwolić sobie na utratę kolejnych punktów.

Terminarz – weekend 6

Piątek 21.12.2012

20.00   Bad Boys – ProAktywni.com 1:2
21.00   Galaktikos – KMP SMS Hyrbud 13:8      

Sobota 22.12.2012

18.00   Sześć stów w plecy – Feniks         
19.00   Drużyna X – Canarinhos       
20.00   Xpres.pl – Pokrycia Dachowe-ZPUH Dzierżęga
21.00   Płomień SRC Serwis – Pędzące Byki           

Niedziela 23.12.2012

18.00   Węglowski Team – LAżulowe Wybrzeże
19.00   Rozruch Żorska Team – Salos Pogrzebień      
20.00   Cukiernia Gianni – Start Pietrowice      
21.00   Mieszko – Eco-Bud Racibórz

__________________________________________________________________________________

 

W związku z coraz większą chęcią zakupu filmów przygotowywanych przez redakcję Nowiny.pl z różnych wydarzeń w naszym regionie (m.in. kulturalnych i sportowych), przygotowaliśmy specjalną promocyjną ofertę na zakup materiałów filmowych.
Teraz będziecie mieli Państwo możliwość oglądania naszych nagrań bez ograniczeń, w postaci tzw. „surówki”. Są to nagrania, które nigdy w całości nie zostały opublikowane na portalu. Kupując płytę DVD z wybranymi filmami, wzbogacicie Państwo własne zbiory z ważnych wydarzeń, do których zawsze będzie można powrócić w przyszłości.

PROMOCYJNA OFERTA:
Materiał filmowy nieobrobiony (surówka)

UWAGA – materiały filmowe mogą być wykorzystane tylko do celów prywatnych. Zabrania się ich wykorzystania do działań komercyjnych, publikacji w internecie lub w jakichkolwiek innych mediach. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone.

Wszystkich zainteresowanych zakupem materiałów filmowych prosimy o kontakt:
– z redakcją sportową w celu ustalenia dostępności materiału
– Maciej Kozina tel. 662 027 179, m.kozina@nowiny.pl
– z biurem reklamy w celu zamówienia materiałów
– Monika Pilch, tel. 662 073 063, m.pilch@nowiny.pl

Drużyny chętne uzyskać cały materiał wideo z meczów HLPN, proszone są o poinformowanie o tym redakcję sportową (najpóźniej 24 h przed meczem)

28 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gtnfhtrgvby6 (83.30. * .202) 23.12.2012 22:46
oceniono 14 razy
4
Zgłoś

Bramkarz kilka razy dobrze obronil i dlatego zostal zawodnikiem, a nie że przeciwnicy wciąż strzelali :) BYŁO BLISKO BRAWA DLA WAS

~do nnghh (109.241. * .160) 23.12.2012 21:33
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

proszę nie rozśmieszaj mnie :))

~galaktikos (95.40. * .92) 23.12.2012 19:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

przegrał

~nnghh (83.30. * .193) 23.12.2012 14:05
oceniono 13 razy
3
Zgłoś

BB kopali, kopali, ale to nie dlatego bramkarz został najlepszym zawodnikiem :) Sam sie wysuwał i tarował akcje nawet nie tylko pod bramką. Zasłużona wygrana a walka bardzo wyrównana, było blisko

~Hlpnnn (109.241. * .160) 23.12.2012 09:13
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Racja "soki" głp** ma zawsze szczęście ;P

~Stefan Batory (93.105. * .249) 22.12.2012 22:54
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Jak kolega niżej, gratulacje dla obu drużyn za świetny emocjonujący mecz ! I jedni i drudzy mają kilku świetnych zawodników !! Oby kolejne mecze HLPN tak wyglądały !! :-)

~Igor (93.105. * .249) 22.12.2012 21:49
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Mecz naprawdę wyrównany obie drużyny grały świetnie .Zawsze jest tak że ktoś jest przegranym a ktoś inny wygrywa.

~Gala;** (83.238. * .44) 22.12.2012 20:57
oceniono 9 razy
-1
Zgłoś

Ja też jestem ciekawa !:D Dobrze prawisz :D pzdr

~do narzekaczy (93.105. * .176) 22.12.2012 20:24
oceniono 9 razy
3
Zgłoś

jestem ciekaw co pokazali by koledzy ktorzy komentuja gre :)

~soki (93.105. * .17) 22.12.2012 18:48
oceniono 14 razy
-2
Zgłoś

Ciekaw jestem kto wybiera najlepszego zawodnika meczu? Bramkarz wczoraj chwytał tylko to co leciało na niego. Może dziękować szczęściu, bo resztę wszystko puszczał i może dziękować słupkom, w które kilka razy przeciwnicy trafili.

~Trybuny2 (93.105. * .255) 22.12.2012 17:01
oceniono 10 razy
4
Zgłoś

Bez przesady. Pro też przez nawet nie krótką część meczu przeważali :)

~Trybuny (93.105. * .240) 22.12.2012 15:07
oceniono 10 razy
6
Zgłoś

Prawda Bad Boysi cisneli zdrowo, ale bramkarz Pro. Naprawde dobrze sie spisywał.

~tererere (5.173. * .240) 22.12.2012 14:28
oceniono 8 razy
-2
Zgłoś

skoro najlepszym zawodnikiem meczu był bramkarz proaktywnych to oznacza iz zli chlopcy cisneli ciały mecz. zabraklo skutecznosci, powodzenia dalej

~muss (93.105. * .17) 22.12.2012 12:49
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Nie było wykartkowanych płaczków i od razu gra inaczzej wyglądała

~AVE Bad Boys kolabo AZS (83.7. * .155) 22.12.2012 12:20
oceniono 9 razy
1
Zgłoś

Żal komuś tu dupska ściska czy co ? A dla ścisłości nikt z Bad boys'ów nie pije przed meczem a jak nie macie się z kim napic to nie patrzcie się na ansze trybuny tylko wracajcie przed komputer... i skonczcie z tymi oszczerstwami bo śmieszno

~beka (93.105. * .98) 22.12.2012 10:44
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

picie po piwku nazywasz melanżem ? hahaha pozdrawiam

~<lol> (83.22. * .115) 22.12.2012 10:02
oceniono 10 razy
-2
Zgłoś

Powinna być ochrona na HLPN, kto to widział, żeby robić melanż na trybunach ;/

~droops (83.30. * .218) 22.12.2012 09:37
oceniono 7 razy
1
Zgłoś

nie liczy sie kto co prezentowal,tylko kto wygral i zgarnal 3 punkty,grajac efektywnie, a nie efektownie. brawo proaktywni.

~:)) (87.205. * .212) 22.12.2012 08:42
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

niezłe ciacho z niego

~rezerwowy (93.105. * .239) 22.12.2012 08:16
oceniono 18 razy
-4
Zgłoś

Ónia !! co ?? -> ty stara ruro!!! Marców!! Co?? -> ty brzydalu!!

~zxc (77.255. * .130) 22.12.2012 00:31
oceniono 8 razy
0
Zgłoś

za tego palca do publiczności kolega może mieć kłopoty

~ProAktywny (93.105. * .240) 22.12.2012 00:19
oceniono 8 razy
2
Zgłoś

W imieniu drużyny od razu mówię że nie mamy ochoty się z nikim spinać :) pozdrawiam!

~Kink-konk (83.238. * .44) 22.12.2012 00:15
oceniono 9 razy
3
Zgłoś

ktoś kiedyś powiedział wygraj a później popatrz na przeciwnika i podziękuj . To jest sport nie gadanie on jest z Uni ,a ten z XXX przestańcie najeżdżać na młodzież i grajcie tak jak oni !

~warka (94.254. * .3) 22.12.2012 00:06
oceniono 31 razy
29
Zgłoś

beka z piszczana

~heja azs (94.254. * .3) 22.12.2012 00:03
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

zawsze namlycie

~ja wiem (83.30. * .7) 21.12.2012 23:58
oceniono 25 razy
-15
Zgłoś

Bad Boysi znowu grali po alkoholu a na trybunach wapomagal ich pijany azs

~Widz (93.105. * .76) 21.12.2012 23:50
oceniono 16 razy
2
Zgłoś

No może i wygrali . Tylko popatrz co prezentowało Rafako a co ta wasza unia ;x Rafako potrafilo rozegrac akcje , i stworzyc ladne widowisko , a unia co ? but do przodu i leć . i tak padły te wasze 2 bramki ;x Pozdro :*

~nr 7 (83.22. * .10) 21.12.2012 22:36
oceniono 23 razy
-3
Zgłoś

hah młode Rafaako przegrało znów z młodą Unią :D Cienkie bolki xD