środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Piłkarz Naprzodu Zawada trafił do Rozwoju Katowice

11.02.2013 19:18 | 75 komentarzy | art

 

Kamil Glenc, 17-letni pomocnik grającego w klasie okręgowej Naprzodu Zawada przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy II-ligowego Rozwoju Katowice.

 

Piłkarz Naprzodu Zawada trafił do Rozwoju Katowice
Kamil Glenc zagra z numerem 23 na koszulce. Fot.www.strona.rozwoj.info.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

 

- Ten transfer dobrze świadczy o jakości szkolenia piłkarzy w naszym klubie – nie kryje zadowolenia Jan Zemło, działacz Naprzodu. O tym jak bardzo Rozwojowi zależało na angażu Glenca dowodzą specjalne warunki na jakich zawodnik Zawady trafił do Katowic. - Kamil jest uczniem szkoły średniej. Trener Rozwoju Mirosław Smyła proponował by trafił do internatu w Katowicach i grając jednocześnie kończył naukę w Katowicach. Ale rodzice Kamila woleli by syn do ukończenia szkoły przebywał pod ich okiem. Rozwój zaproponował więc by Kamil grał u nich, ale trenował w Zawadzie. Trzy treningi w tygodniu będzie odbywał pod okiem naszego trenera (Roberta Tkocza, który jest piłkarzem Rozwoju – przyp. red.), a dwa razy w tygodniu będzie jeździł na treningi do Katowic. To świadczy zarówno o tym jak bardzo ta drużyna chce mieć tego zawodnika, ale także o zaufaniu do naszego klubu i naszego szkolenia – uważa Zemło. Obecnie 17-letni piłkarz, który może grać w pomocy lub na pozycji podwieszonego napastnika przebywa ze swoim nowym klubem na zgrupowaniu w Zakopanem.

Na oficjalnej stronie katowickiego klubu o swoim nowym nabytku z wielkim nadziejami wypowiada się trener Rozwoju. - Kamil to bardzo młody chłopak, z którym wiązaliśmy nadzieję na przyszłość, a okazało się, że jego poziom gry i umiejętności dają szansę na to, że niebawem zadebiutuje w drugiej lidze. Bardzo bym tego chciał, bo sprowadzanie i szkolenie takich młodych ludzi to przyjemność – powiedział oficjalnej stronie internetowej Rozwoju, trener tej drużyny Mirosław Smyła.

- Negocjacje odnośnie transferu trwały kilka dni. Kompromis udało się osiągnąć dzięki wysokiej kulturze osobistej działaczy klubu z Zawady i ich bardzo dobremu przygotowaniu merytorycznemu - a to bardzo rzadko zdarza się na tym szczeblu rozgrywkowym - powiedział kierownik Rozwoju Marcin Nowak.

Po roku wypożyczenia działacze Rozwoju i Naprzodu zdecydują o dalszej przyszłości piłkarza w drużynie z Katowic. Dodajmy, że Glencem zainteresowany był również lider II ligi Energetyk ROW Rybnik. Niewykluczone, że wkrótce ekipę Zawady opuszczą kolejni piłkarze. Obrońcy Tomasz Kukla i Bartosz Szymaszek testowani są przez III-ligowy Pniówek Pawłowice.

 

(art), www.strona.rozwoj.info.pl