Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drugi raz zmienili trenera

Rzadko zdarza się, żeby klub dwukrotnie zmienił szkoleniowca przed rundą rewanżową. Stało się tak w drużynie z klasy okręgowej.

Drugi raz zmienili trenera

Na początku stycznia obowiązki pierwszego trenera ekipy z Kuźni Raciborskiej przejął 28-letni Remigiusz Danel. Zastąpił na tym stanowisku 38-letniego Zdzisława Marszolika, który prowadził zespół przez 2,5 roku. Marszolik w czasie swojej kadencji awansował z kuźniańską Stalą z A klasy do klasy okręgowej. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu Kuźnia znajduje się w dolnej części tabeli. Doszło do zmiany trenera, a został nim wspomniany Danel, który rok wcześniej był bramkarzem zespołu z Kuźni Raciborskiej. Po miesiącu treningów pod dowództwem Danela doszło do ponownej zmiany szkoleniowca. Tym razem zarząd KS Stal powierzył zadanie doświadczonemu 60-letniemu Januszowi Skrzypkowi.

Skrzypek przed dziesięcioma laty miał okazję przez dwa miesiące prowadzić drużynę z Kuźni w rozgrywkach klasy okręgowej. Aktualnie nowy szkoleniowiec Stali ma jasno postawiony cel - utrzymać klub w "okręgówce". Nowy trener ma za sobą dwuletnią przerwę w trenowaniu spowodowaną kłopotami zdrowotnymi. Wcześniej utrzymał LZS Dąbrówkę Górną w opolskiej A klasie. Ostatnim zespołem, który prowadził w klasie okręgowej był ZKS Górażdże.

- Po pierwszym treningu nie zbyt wiele mogę powiedzieć, ale wydaje mi się, że jest dużo lepiej niż przed dziesięcioma laty. Aktualnie więcej zawodników trenuje niż wówczas. Zobaczymy jaka frekwencja będzie po kilku treningach. Widziałem drużynę w ostatnim sparingu (przegrana 2:7 z Chwałowicami - przyp. red.) i widzę, że zawodnikom brakuje siły i wytrzymałości - stwierdził Janusz Skrzypek, nowy trener KS Stal Kuźnia Raciborska.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PZPN (77.255. * .34) 19.02.2013 14:43
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

humin wrucil ponoc by utrzymac druzyne w okregowce!!!wraz z nowym trenerem!ale ponoc jak sie utrzymaja wraca do ZABRZA nie WISLY

~JUZEK (77.24. * .75) 19.02.2013 09:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

HUMIN PRZESZEDŁ DO WISŁY KRAKÓW

~Podpisz się... (188.137. * .91) 18.02.2013 23:41
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jedno jest pewne! ten klub nie powinien przystąpic do rozgrywek! żenada panie Prezesie!

Gładki 18.02.2013 23:39
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

a saszetkę nosi jak dawniej???

~??? (77.255. * .34) 18.02.2013 23:08

humin wrucil z GORNIKA???