Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sudenis odżył w PWSZ

W środę na pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu odbyła się druga runda Akademickich Mistrzostw Śląska. Główną raciborską nadzieją był Maciej Sudenis, który - jak twierdzi trener Marcin Kunicki - odżył, gdy przyszedł studiować na PWSZ.

Sudenis odżył w PWSZ
Maciej Sudenis

Udział wzięło około 150 pływaków z wszystkich śląskich uczelni. Racibórz reprezentowało 19 osób. - Największe nadzieje w PWSZ wiążę z Maćkiem Sudenisem, który odżył po przejściu do PWSZ i osiąga coraz lepsze rezultaty. Te mistrzostwa są dla niego treningiem przed Mistrzostwami Polski. Dobrze prezentują się także Szymon Lindner, Patryk Suchodolski i sztafeta zmienna, która jest również mocna. Katowice są najgroźniejszym rywalem, bo są Akademickim Mistrzem Polski na 4x50m stylem zmiennym - tłumaczy Marcin Kunicki. 

Zawody odbywają się cyklicznie. AMŚ składają się z trzech rund. Pierwsza odbywa się w grudniu na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, druga runda w Raciborzu, a trzecia na AWF-ie w Katowicach.

W zawodach brakowało Agnieszki Ostrowskiej, która obecnie studiuje w Stanach Zjednoczonych. - W najbliższy weekend wystartuje w mistrzostwach NCAA, ale na mistrzostwach Polski seniorów dalej będzie reprezentowała nasz klub. Mam z Agnieszką stały kontakt, mailujemy co 2-3 dni. Z tego co mi pisała, to zadowolona jest z pobytu w Stanach, wyniki osiąga dobre, więc jest dobry prognostyk - stwierdził Kunicki. Jak mówi prezes AZS PWSZ Racibórz być może Ostrowska powalczy o minimum razem z Maćkiem Sudenisem na mistrzostwa świata w Barcelonie. - Jeśli Maciek powtórzy wynik z Zimowych Mistrzostw Polski na 50 metrów grzbietem to otrzemy się o minimum, a jak nie, to wystartuje na Uniwersjadzie, czyli igrzyskach dla studentów - dodał prezes. Nad przebiegiem zawodów czuwało 14 sędziów w tym trzech związkowych.

 

WYNIKI TUTAJ

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibic (195.238. * .228) 07.03.2013 20:56
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

W Radlinie wczoraj też były zawody pływackie ,tylko dla młodych -dla 11latków.Było tam prawie 300 młodych,zdolnych pływaków. Serce rośnie jak można oglądać takie widowisko ,w obecnych czasach gdzie króluje net i TV.Życzę im dalszych sukcesów.

~Podpisz się... (93.105. * .87) 07.03.2013 16:44

panie kunicki zniszczyles juz wielu zawodnikow wiec nie nawijaj nudli na uszy

~wypowiedź (83.22. * .241) 07.03.2013 10:07

co ten człowiek opowiada! Sudnis odżył, będą jego udziałem mistrzostwa świata, uniwersjada, medale mistrzostw Polski, w SMS-ie miała sukcesy...już zapomniano. Pożyjemy zobaczymy. Ale Maćkowi sukcesów życzymy.