Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mecz na szczycie nie dla Przyszłości

W spotkaniu pierwszej i drugiej drużyny emocji nie brakowało. Przyszłość Rogów, która chciała zmyć plamę na honorze po głubczyckiej klęsce, w Opolu zagrała o niebo lepiej, ale i tak uległa tamtejszej Odrze 1:0.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już na samym początku, kiedy Przyszłość została dość mocno przyciśnięta przez gospodarzy. Ich napór przyniósł efekt w 8. minucie. Wtedy to jedyną jak się okazało bramkę zdobył Mateusz Cieluch. Z bocznej strefy boiska dogrywał Dawid Tomanek, żaden z defensorów Przyszłości piłki nie przeciął i nie niepokojony Cieluch wpakował piłkę do bramki. Chwilę później powinno być 1:1, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Robert Żbikowski, który dobijając piłkę odbitą przez bramkarza Odry nie trafił nawet w światło bramki.

W 52. minucie meczu rogowianie domagali się rzutu karnego, za zagranie ręką przez jednego z zawodników Odry, ale arbiter był innego zdania. W tej części gry Przyszłość przeważała, ale nie była w stanie stworzyć sobie bardzo klarownych sytuacji. Gospodarze zaś przede wszystkim zainteresowani byli obroną wyniku, dlatego nastawili się na grę z kontry. Jedna z nich w 71. mogła zakończyć się bramką, gdyby nie dobra interwencja Michała Kucharskiego.

Odrze do wygrania ligi i oczekiwanego od lat awansu do II ligi brakuje tylko jednego punktu, który zapewne zdobędzie w środowym meczu ze Swornicą Czarnowąsy (w ostatniej kolejce otrzyma 3 punkty za walkower z Victorią Chróścice). Przyszłość po sobotniej porażce spadała na 4. miejsce (najniższe w tym sezonie) i powoli szykuje się do zakończenia rozgrywek. Do rozegrania zostało jej środowe spotkanie na wyjeździe z Górnikiem Wesoła i sobotnie domowe z Piotrówką. Ligi co prawda nie uda się już wygrać, ale trzeba mieć nadzieję, że piłkarze z Rogowa w ostatnich dwóch meczach dadzą z siebie wszystko i z przytupem zakończą udany dla nich pod względem sportowym sezon.

 

Przyszłość: Kucharski - Cymański (46. Cichecki), Kolisz, Lalko, Radosław Żbikowski (83. Hanzel), Benauer (78. Bober), Ciuberek, Markiewicz, Glenc (63. Knopek), Robert Żbikowski, Pontus

 

Odra OpolePrzyszłość Rogów 1:0

Bramka: Cieluch (8.)

 

 

(art)

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kr (91.195. * .238) 18.06.2013 12:29
oceniono 8 razy
0
Zgłoś

do ponizej.a kto niema długu?

~dddddds (85.202. * .123) 18.06.2013 11:23
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

rogów mo długu jak pieron

~azs (188.137. * .161) 17.06.2013 19:42
oceniono 11 razy
-1
Zgłoś

Przecież wszyscy wiedzieli że przegraja .Nie róbcie już cyrku

~ROGOWIK (178.43. * .213) 17.06.2013 17:56
oceniono 14 razy
0
Zgłoś

KS PRZYSZŁOŚC ROGÓW OLEOLE