Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gwiazda najlepsza w gminnym turnieju

Gwiazda Skrzyszów wygrała coroczny turniej drużyn seniorskich w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Godów, który został rozegrany 27 lipca na boisku w Skrbeńsku. Jako jedyna wygrała wszystkie trzy spotkania.

Gwiazda najlepsza w gminnym turnieju
Drużyna Gwiazdy Skrzyszów z wójtem Godowa Mariuszem Adamczykiem. Fot. Henryk Klyszcz

W turnieju wzięło udział wszystkie 6 drużyn, reprezentujących gminę w rozgrywkach seniorskich. W pierwszej rundzie turnieju drużyny grały w parach o awans do fazy finałowej. Bez większych problemów poradzili sobie dwaj beniaminkowie klasy okręgowej. KS Gołkowice pokonały 4:0 gospodarzy turnieju LKS Skrbeńsko (spadkowicz do klasy B) po dwóch trafieniach Dawida Łaskiego, oraz Marcina Pawłowskiego i Jacka Sajbora. Wspomniana Gwiazda Skrzyszów pokonała 3:0 Inter Krostoszowice (klasa C) po golach Grzegorza Porwoła, Bartosza Hudka i Pawła Grabca. Znacznie trudniejszą przeprawę miał inny przedstawiciel „okręgówki” Polonia Łaziska, która w regulaminowym czasie nie potrafiła poradzić sobie z Olzą Godów (klasa A). Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o awansie musiały decydować karne. Lepiej ustawione celowniki mieli piłkarze z Łazisk i to oni awansowali do dalszych gier.

Finał tradycyjnie rozgrywano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu Gołkowice pokonały 1:0 Polonię Łaziska, a strzelcem gola był Jacek Sajbor. W drugim spotkaniu Polonia znów przegrała, tym razem z Gwiazdą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a gole dla Gwiazdy strzelali Grzegorz Porwoł i Łukasz Jackowski. Trafienie dla Polonii zaliczył Wojciech Dzierżęga. Stało się zatem jasne, że kwestia pucharu zostanie rozstrzygnięta w bezpośrednim spotkaniu pomiędzy Gwiazdą a Gołkowicami. W lepszej sytuacji byli gołkowiczanie, którzy mieli nieco więcej czasu na odpoczynek. Zacięte spotkanie wygrali jednak piłkarze ze Skrzyszowa, którzy pokonali rywali 1:0, a autorem gola na wagę zwycięstwa był Paweł Grabiec.

 

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].