Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Młodzi atakują trzecią ligę

15.08.2013 10:04 | 20 komentarzy | kozz

Nastoletni piłkarze z klubów podokręgu Racibórz znaleźli zatrudnienie w trzecioligowych klubach.

Młodzi atakują trzecią ligę
Mateusz Kühn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taka sytuacja w ostatnich sezonach zdarzała się rzadko. Głośno było o transferach Łukasza Zejdlera z Unii Racibórz najpierw do Banika Ostrawa, następnie do Cracovii Kraków oraz Michała Bedronki do młodzieżówki Górnika Zabrze.

W przerwie letniej kolejni zawodnicy z Raciborszczyzny znaleźli miejsce w klubach z wyższych klas rozgrywkowych. Łukasz Moneta, wychowanek LKS Brzezie, KP OSiR Unia Racibórz i LKS 1908 Nędza, grający ostatnio w LZS Leśnica został piłkarzem rezerw Legii Warszawa.

18-letni Mateusz Kühn, ostatnio bramkarz LKS Krzyżanowice znalazł się w kadrze trzecioligowej Skry Częstochowa. 17-letni Szymon Paskuda, który pół roku temu przeszedł z Nędzy do młodzieżówki Piasta Gliwice, obecnie z powodzeniem radzi sobie w trzecioligowych rezerwach. Z kolei 19-letni Grzegorz Benedyk, również reprezentujący w ostatnim sezonie LKS 1908 Nędza znalazł zatrudnienie w Swornicy Czarnowąsy. 19-letni Mateusz Sitnik grający ostatnio w Naprzodzie Borucin będzie grał także w III lidze - Pniówku Pawłowice Śląskie.