Unia Racibórz mistrzem Polski

W niedzielę zakończyły się II Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach stylu klasycznym i zapasach kobiet.  Mistrzostwa jednocześnie były I Memoriałem Piotra Starzyńskiego.

Łącznie w zawodach wystartowało 378 zawodników i zawodniczek, 150 w zapasach kobiet i 228 w stylu klasycznym. Raciborscy młodzicy nie zawiedli wywalczyli 6 medali i wygrali turniej drużynowo w stylu klasycznym na 47 startujących klubów, a w zapasach kobiet uplasowali się na siódmej pozycji. Wśród medalistów w grupie chłopców znaleźli się Michał Michniewicz, który w kategorii do 38 kg zdobył srebrny medal, przegrywając tylko w walce finałowej z zawodnikiem z Olimpijczyka Radom Patrykiem Dudzińskim. Michał był rocznikowo najmłodszym zawodnikiem, a mimo to pokazał że stać go na wygraną z każdym. Kolejnym srebrnym medalistą został Kamil Bordo 47 kg. Kamil zaskoczył wszystkich, pokazał charakter, a przy tym wykorzystał umiejętności. W walce półfinałowej pokonał utytułowanego zawodnika Macieja Parszewskiego. W walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnikowi z Kartuz Aleksandrowi Mielewczykowi. W kategorii do 53 kg najlepszym zawodnikiem został Mariusz Tochwin, który bezkonkurencyjnie przeszedł przez cały turniej jako niepokonany. W walce finałowej po efektownych rzutach suplesowych zakończył pojedynek przed czasem. Ostatnim medalistą wśród chłopców został Szymon Ćwik walczący w kategorii do 66 kg. Szymon po 5 wygranych pojedynkach i jednym przegranym został sklasyfikowany na 3. miejscu. Tuż za podium na 5. miejscu zakończyli turniej Kamil Czarnecki 35 kg, Filip Świerczewski 42 kg, Gracjan Głogiewicz 59 kg, Jakub Wysocki 73 kg, Bogusław Wieczorek 100 kg.

W grupie kobiet Unia Racibórz wystawiła 3 zawodniczki z czego aż dwie walczyły złoty medal. W kategorii do 67 kg Wiktoria Urgacz uległa tylko jednej zawodniczce z Plewisk Kindze Kurkowiak po czym zdobyła srebrny medal. W kategorii do 52 kg niezawodna była Natalia Pitry, która w walce finałowej nie dała najmniejszych szans przeciwniczce z Wierzbicy wygrywając przewagą techniczną.

Trenerami zawodników i zawodniczek są Piotr Szczeponiok, Piotr Żurawik i Mateusz Wanke. Poszczególne wyniki startujących zawodników Unii Racibórz: