Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sztuka walki... z uzależnieniami

W Klubie Sportowym "Łamator" od kilku już lat jest prowadzona szeroko zakrojona profilaktyka uzależnień. W ramach niej zorganizowano szkolenie z zakresu oddziaływania alkoholu, dopalaczy, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych na organizm człowieka oraz postępowania w przypadku zatrucia.

Sztuka walki... z uzależnieniami

Zajęcia przeprowadziła firma szkoleniowa "Life-ratownictwo medyczne", której instruktorzy są na co dzień czynnymi ratownikami medycznymi. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. W pierwszej grupie najmłodszy uczestnik miał 4 lata, a tematyka zajęć obejmowała zdrowe odżywianie, piramidę żywieniową, szkodliwość fast foodów oraz napoi energetycznych.

Oprócz tego maluchy uczyły się pod jakie numery telefonu dzwonimy, kiedy widzimy osobę poszkodowaną, jak rozpoznawać czy ktoś jest przytomny oraz jak ułożyć człowieka w "pozycji bocznej ustalonej". Wiele radości sprawiła dzieciom nauka posługiwania się "folią życia". Starsza grupa dowiedziała się dlaczego nie warto sięgać po alkohol, papierosy i inne ogólnodostępne używki. Uczyli się także wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach człowieka.

Najstarsi członkowie klubu z zainteresowaniem słuchali wykładu o wpływie substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Opis działania środków był połączony z informacją o ich szkodliwym wpływie oraz prezentacją filmów. Ratownicy zwrócili szczególną uwagę na trudności w ratowaniu osób pod wpływem "dopalaczy", ponieważ przy zażyciu tego typu środków nie wiadomo jaka substancja dostała się do organizmu.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu szkoleń jakie czeka Łamatorów. Po kolejnych zajęciach na sali przyjdzie czas na sprawdzenie swych umiejętności ratowania w zaimprowizowanych scenkach na powietrzu. Zajęcia zostały sfinansowane z funduszu antyalkoholowego Miasta Racibórz.

- Bardzo się cieszę, że zajęcia spotkały się z tak dobrym odbiorem naszych zawodników. W bardzo ciekawy sposób zostały połączone zajęcia profilaktyczne z nauką udzielania pierwszej pomocy. Całość została przeprowadzona przez zawodowców, którzy na co dzień stykają się z ludźmi pod wpływem alkoholu, narkotyków i udzielają im pomocy - mówi prezes Tomasz Jabłonka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~widz (159.205. * .218) 21.12.2013 10:21

Super ze takie rzeczy się pokazuje,tak trzymać.