Przemysław Trzepizur z brązowym medalem mistrzostw Polski

W miniony weekend odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn w Gliwicach.

W szpadzie męskiej wystartowało 89 zawodników, natomiast w szpadzie kobiet 83 zawodniczki. Swój życiowy sukces odniósł zawodnik RMKS Rybnik, Przemysław Trzepizur, który po bardzo dobrych i emocjonujących walkach zdobył swój pierwszy indywidualny medal MP. 16. miejsce zajął Krystian Fajkis, który w walce o najlepszą „16” turnieju wygrał z turniejową „1”, Maciejem Bielcem z KS Szpady Wrocław 15:13. Niestety w pojedynku o finałową ósemkę Krystian przegrał z Sebastianem Majgierem z Piasta Gliwice 8:15. W turnieju szpady męskiej startował jeszcze Marcin Hunt, zajmując ostatecznie 55. miejsce.
W szpadzie kobiet nie zawiodła Anna Mroszczak, która jako jedyna kadetka zameldowała się w najlepszej „8" turnieju. Niestety w drodze do medalu przeszkodziła jej starsza kadrowiczka Aleksandra Zamachowska z KKS Kraków. Po zaciętej walce Ania przegrała 10:15 i została sklasyfikowana na 7. miejscu.
W drugim dniu dobył się turniej drużynowy. W szpadzie męskiej nasz klub reprezentowali: Krystian Fajkis, Przemysław Trzepizur i Marcin Hunt. Zawodnicy z RMKS, po turnieju indywidualnym, zostali rozstawieni na 7. miejscu. W walce o ćwierćfinał rybniczanie zmierzyli się z zawodnikami Startu Opole i pewnie wygrali 45:33. – W drodze do medalu naszym zawodnikom przeszkodzili szermierze z TS Górnik Radlin, którzy to po bardzo zaciętym meczu zwyciężyli 45:35. Naszym zawodnikom pozostała walka o miejsca 5-8. Niestety porażka w ćwierćfinale miała duże znaczenie, ponieważ zawodnicy z RMKS Rybnik przegrali dwa kolejne mecze z KKS Kraków i Kosynierem Gliwice i zajęli ostatecznie 8 miejsce – powiedział po zawodach Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy. (pm)