Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wzruszający i sportowy. Taki był I Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Początek maja w Raciborzu zaczął się niezwykle aktywnie. Odbył się 1. Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego, który przyniósł szereg atrakcji dla wszystkich miłośników sportu i rekreacji.

Wzruszający i sportowy. Taki był I Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego w Raciborzu [ZDJĘCIA]Jakub Kwiatkowski
I Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego w Raciborzu, 3.05.2024 r.

Wydarzenie odbyło się 3 maja na Stadionie miejskim, gdzie od godziny 13.00 do 17.00 zaplanowano wiele emocjonujących konkurencji. W programie znajdowały się m.in. turniej piłki nożnej, biegi na dystansach 5 km oraz 10 km, Nordic Walking oraz liczne atrakcje dla dzieci i rodzin. Ponadto można było zwiedzić mundurowe miasteczko profilaktyczne oraz poznać bliżej pracę policji.

Memoriał upamiętnia śp. Michała Kędzierskiego - policjanta z Raciborza, który zginął na służbie, 4 maja 2021 r. Michał Kędzierski został skierowany na ulicę Chełmońskiego, gdzie dziwnie zachowujący się mężczyzna, w policyjnej bluzie, zatrzymywał samochody. W trakcie interwencji mężczyzna wyjął broń, postrzelił Michała Kędzierskiego i strzelał do kolejnego policjanta. Michał Kędzierski zmarł wskutek odniesionych ran. Radosław Ś. został postrzelony i zatrzymany. Został skazany w 2023 roku.

Memoriał zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu, służbami mundurowymi oraz urzędem miasta.

Wyniki:

Materiał wideo z wydarzenia.


Zobacz również:

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hehehe (46.204. * .156) 05.05.2024 23:47

Szkoda, że to wszystko działo się przy pustych trybunach , bez mieszkańców miasta. Mnie osobiście Bardzo rozbawiły rozgrywane mecze piłki nożnej ; D
Kto tam był, to wie czemu ; D
Ale może za rok będzie więcej zainteresowania tym Memoriałem.

~fanklubprezesa (46.223. * .62) 04.05.2024 12:42

Najbardziej wzruszył mnie przemarsz psów z policjantami.