Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

RSS

Święto Roweru w Radlinie [ZDJĘCIA]

10.06.2018 15:39 | 0 komentarzy | juk

Kochają uczucie świeżości, gdy wiatr owiewa im twarz, a nogi same naciskają na pedały. Jeżdżą samotnie, w parach lub w kilkuosobowych grupach. Radliński Rajd Rowerowy był doskonałą okazją, by amatorzy dwóch kółek mogli się spotkać i pojeździć w większym gronie.

Święto Roweru w Radlinie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rower to najpopularniejszy pojazd na świecie. Jest przede wszystkim ekonomiczny i ekologiczny. Nic więc dziwnego, że na XXIX Rajd pn. Święto Roweru w Radlinie przybyło aż 156 uczestników.

Impreza odbyła się wczoraj (9.06). Rajd rozpoczął i zakończył się na Placu Radlińskich Olimpijczyków. - W tym roku rowerzyści mieli do przejechania trasę ulicami Radlina przez dzielnice Reden oraz Głożyny. Długość trasy wyniosła około 6 km - mówi Andrzej Likos, komandor rajdu . Do udziału w imprezie zaproszeni byli wszyscy ci, którym jazda na rowerze sprawia przyjemność. Począwszy od tych, którzy pokonują na dwóch kółkach kilka tysięcy kilometrów rocznie, a skończywszy na tych, którzy jazdę na rowerze ograniczają do weekendowych wypadów. Do Radlina amatorzy dwóch kółek przybyli z m.in. Gliwic, Katowic, Knurowa, Marklowic, Pszowa, Rybnika, Siemianowic Śl., Wodzisławia Śl. oraz Żor.

Podczas wydarzenia nie zabrakło licznych atrakcji. Strażacy z OSP Biertułtowy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy z udziałem rowerzysty. Odbyły się również konkursy m.in. na najliczniejszą drużynę rajdu i najwolniejszą jazdę na rowerze. Podczas imprezy była również możliwość nieodpłatnie oznakować rower.

Na wspólne świętowanie wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach zaprosiła Komisja Turystyki Kolarskiej "Sokół" Oddziału PTTK w Radlinie oraz Miasto Radlin, Straż Miejska w Radlinie i OSP Biertułtowy. Rajd odbył się pod Patronatem Burmistrza Radlina – Barbary Magiera.