Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święto Roweru w Radlinie [ZDJĘCIA]

Kochają uczucie świeżości, gdy wiatr owiewa im twarz, a nogi same naciskają na pedały. Jeżdżą samotnie, w parach lub w kilkuosobowych grupach. Radliński Rajd Rowerowy był doskonałą okazją, by amatorzy dwóch kółek mogli się spotkać i pojeździć w większym gronie.

Święto Roweru w Radlinie [ZDJĘCIA]

Rower to najpopularniejszy pojazd na świecie. Jest przede wszystkim ekonomiczny i ekologiczny. Nic więc dziwnego, że na XXIX Rajd pn. Święto Roweru w Radlinie przybyło aż 156 uczestników.

Impreza odbyła się wczoraj (9.06). Rajd rozpoczął i zakończył się na Placu Radlińskich Olimpijczyków. - W tym roku rowerzyści mieli do przejechania trasę ulicami Radlina przez dzielnice Reden oraz Głożyny. Długość trasy wyniosła około 6 km - mówi Andrzej Likos, komandor rajdu . Do udziału w imprezie zaproszeni byli wszyscy ci, którym jazda na rowerze sprawia przyjemność. Począwszy od tych, którzy pokonują na dwóch kółkach kilka tysięcy kilometrów rocznie, a skończywszy na tych, którzy jazdę na rowerze ograniczają do weekendowych wypadów. Do Radlina amatorzy dwóch kółek przybyli z m.in. Gliwic, Katowic, Knurowa, Marklowic, Pszowa, Rybnika, Siemianowic Śl., Wodzisławia Śl. oraz Żor.

Podczas wydarzenia nie zabrakło licznych atrakcji. Strażacy z OSP Biertułtowy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy z udziałem rowerzysty. Odbyły się również konkursy m.in. na najliczniejszą drużynę rajdu i najwolniejszą jazdę na rowerze. Podczas imprezy była również możliwość nieodpłatnie oznakować rower.

Na wspólne świętowanie wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach zaprosiła Komisja Turystyki Kolarskiej "Sokół" Oddziału PTTK w Radlinie oraz Miasto Radlin, Straż Miejska w Radlinie i OSP Biertułtowy. Rajd odbył się pod Patronatem Burmistrza Radlina – Barbary Magiera.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].