Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Wójt Nędzy rozdzieliła kasę na kulturę i sport

27.02.2021 16:00 | 1 komentarz | mad

Anna Iskała, wójt Nędzy wydała zarządzenia dotyczące podziału środków na zadania z zakresu kultury oraz sportu. Kto ile otrzymał?

Wójt Nędzy rozdzieliła kasę na kulturę i sport
Wójt Nędzy Anna Iskała.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do podziału na zadanie w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na 2021 r. było 8600 złotych (to o 760 złotych więcej niż przed rokiem). Rozdzielono je pomiędzy dwóch oferentów. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Oddziału Rejonowego w Raciborzu otrzymał 2 tys. złotych. Zaś Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wczoraj Dziś i Jutro „BAJTEL” w Nędzy 6 tys. 600 zł.

Na sport do podziału było 92 tys. złotych (to o 42 tys. złotych więcej niż rok wcześniej), natomiast wśród ubiegających się o dotację był o jeden klub mniej. To Ludowy Klub Sportowy „SPARTA” Babice, który w połowie 2020 r. zawiesił swoją działalność. Kto otrzymał wsparcie? LKS Górki Śląskie – 18 tys. zł, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wczoraj, Dziś i Jutro „BAJTEL” – 4 tys. zł, LKS „ZGODA” Zawada Książęca – 20 tys. zł, Uczniowski Klub Sportowy „ZRYW” – 3 tys. zł i LKS 1908 Nędza – 47 tys. zł.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.