Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wójt Nędzy rozdzieliła kasę na kulturę i sport

Anna Iskała, wójt Nędzy wydała zarządzenia dotyczące podziału środków na zadania z zakresu kultury oraz sportu. Kto ile otrzymał?

Wójt Nędzy rozdzieliła kasę na kulturę i sport
Wójt Nędzy Anna Iskała.

Do podziału na zadanie w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na 2021 r. było 8600 złotych (to o 760 złotych więcej niż przed rokiem). Rozdzielono je pomiędzy dwóch oferentów. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Oddziału Rejonowego w Raciborzu otrzymał 2 tys. złotych. Zaś Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wczoraj Dziś i Jutro „BAJTEL” w Nędzy 6 tys. 600 zł.

Na sport do podziału było 92 tys. złotych (to o 42 tys. złotych więcej niż rok wcześniej), natomiast wśród ubiegających się o dotację był o jeden klub mniej. To Ludowy Klub Sportowy „SPARTA” Babice, który w połowie 2020 r. zawiesił swoją działalność. Kto otrzymał wsparcie? LKS Górki Śląskie – 18 tys. zł, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Wczoraj, Dziś i Jutro „BAJTEL” – 4 tys. zł, LKS „ZGODA” Zawada Książęca – 20 tys. zł, Uczniowski Klub Sportowy „ZRYW” – 3 tys. zł i LKS 1908 Nędza – 47 tys. zł.

Ludzie

Anna Iskała

Radna Powiatu Raciborskiego, była wójt gminy Nędza. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RodowitaSzymocanka (10.0. * .70) 01.03.2021 12:51

A gdzie w tym wszystkim Szymocice....wybory pokazą wiecej