Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Zapomniana rocznica. Dokładnie 50 lat temu otwarto stadion w Raciborzu

22.07.2021 12:52 | 0 komentarzy | web

Stadion mógł pomieścić 30 000 osób. O tym, jakie atrakcje przygotowano w dniu otwarcia, pisze Andreas Rim.

Zapomniana rocznica. Dokładnie 50 lat temu otwarto stadion w Raciborzu
Otwarcie nowego stadionu przyciągnęło tłumy raciborzan.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapomniana rocznica!

Dokładnie 50 lat temu, społeczeństwo raciborskie otrzymało wspaniały stadion, jak na tamte czasy mogący pomieścić ok. 30 tys. widzów. Otwarcie tego pięknego obiektu budowanego w czynie społecznym przez mieszkańców Raciborza odbyło się w dniu 22 lipca 1971 roku.

Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji i imprez towarzyszących na stadionie m.in. zawody lekkoatletyczne, wyścig kolarski dla niezrzeszonych, czy mecz piłkarski raciborskiej Unii z węgierskim zespołem FC Dorogi Banyasz. Mecz Unistów zakończył się remisem 1:1, bramkę dla Unii strzelił Jan Kłosek.

Nadmienić trzeba, że główna atrakcja otwarcia stadionu miejskiego był Wyścig dookoła Polski (Tour de Pologne), którego meta VIII etapu z Ząbkowic Śląskich do Raciborza mieściła się w nowo otwartym stadionie. Już grubo przed przyjazdem kolarzy na stadionie zabrakło miejsc siedzących. Po godzinie 17.00 z głośników stadionu rozległ się głos spikera z informacją, że zbliża do stadionu się peleton kolarzy. Cała widownia witała wjeżdżających kolarzy. Zwyciezcą VIII etapu wyścigu Tour de Pologue został Francuz Magni, który wyprzedził na finiszu polskich kolarzy Jaśninskiego i Bielskiego. Tuż za nimi linię mety minęli Szurkowski i Szozda.

Uroczystości otwarcia stadionu zakończono przy dźwiękach muzyki i pokazach sztucznych ogni późnym wieczorem.

Andreas Rim na podst. Trybuny Opolskiej, zdjęcia Jerzy Reżny


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.