Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zapomniana rocznica. Dokładnie 50 lat temu otwarto stadion w Raciborzu

Stadion mógł pomieścić 30 000 osób. O tym, jakie atrakcje przygotowano w dniu otwarcia, pisze Andreas Rim.

Zapomniana rocznica. Dokładnie 50 lat temu otwarto stadion w Raciborzu
Otwarcie nowego stadionu przyciągnęło tłumy raciborzan.

Zapomniana rocznica!

Dokładnie 50 lat temu, społeczeństwo raciborskie otrzymało wspaniały stadion, jak na tamte czasy mogący pomieścić ok. 30 tys. widzów. Otwarcie tego pięknego obiektu budowanego w czynie społecznym przez mieszkańców Raciborza odbyło się w dniu 22 lipca 1971 roku.

Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji i imprez towarzyszących na stadionie m.in. zawody lekkoatletyczne, wyścig kolarski dla niezrzeszonych, czy mecz piłkarski raciborskiej Unii z węgierskim zespołem FC Dorogi Banyasz. Mecz Unistów zakończył się remisem 1:1, bramkę dla Unii strzelił Jan Kłosek.

Nadmienić trzeba, że główna atrakcja otwarcia stadionu miejskiego był Wyścig dookoła Polski (Tour de Pologne), którego meta VIII etapu z Ząbkowic Śląskich do Raciborza mieściła się w nowo otwartym stadionie. Już grubo przed przyjazdem kolarzy na stadionie zabrakło miejsc siedzących. Po godzinie 17.00 z głośników stadionu rozległ się głos spikera z informacją, że zbliża do stadionu się peleton kolarzy. Cała widownia witała wjeżdżających kolarzy. Zwyciezcą VIII etapu wyścigu Tour de Pologue został Francuz Magni, który wyprzedził na finiszu polskich kolarzy Jaśninskiego i Bielskiego. Tuż za nimi linię mety minęli Szurkowski i Szozda.

Uroczystości otwarcia stadionu zakończono przy dźwiękach muzyki i pokazach sztucznych ogni późnym wieczorem.

Andreas Rim na podst. Trybuny Opolskiej, zdjęcia Jerzy Reżny


Opinie oraz treści zawarte w rubryce Publicystyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres portal@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].