Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zmiany w klasie okręgowej. Będzie 6 grup 

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej przegłosował zmiany w klasie okręgowej, które zaczną obowiązywać od sezonu 2019/2020. Najważniejsza z nich to zmiana liczby grup.

Złoty gol Arystydesa. Płomień z Ochojca wygrał w hicie [ZDJĘCIA]  

W rybnickiej A klasie rozegrano XIX kolejkę. W najciekawszym meczu wicelider Płomień Ochojec pokonał u siebie lidera rozgrywek - Pierwszy Chwałowice 1:0.

Unia Racibórz zwycięża w sparingu i szuka boiska [ZDJĘCIA]  

Kolejną wygraną w meczu kontrolnym zaliczyli piłkarze Piotra Haudera.

Gotartowice punktują  

W niedzielne popołudnie na boisku w Gotartowicach został rozegrany mecz rybnickiej  A klasy. Miejscowy KS Sygnały Gotartowice pokonał na własnym terenie Pierwszy Chwałowice.

[ZDJĘCIA] Chwałowice z Rojem na remis  

W dwudziestej drugiej kolejce rybnickiej A klasy na boisku w Chwałowicach zmierzyły się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli, GKS Pierwszy Chwałowice oraz LKS Rój.

[ZDJĘCIA] Chwałowice najlepsze na turnieju oldbojów w Pietrowicach Wielkich  

Warunkiem uczestnictwa w sobotnich zawodach było ukończenie 30. roku życia. W finale turnieju oldbojów o puchar wójta gminy Pietrowice Wielkie Rybnik Chwałowice pokonał ekipę z Jastrzębia-Zdroju.

Dziewięć żółtych kartek. Dreszczowiec w Mszanie  

Drugą z rzędu porażkę ponieśli zawodnicy Startu Mszana. Podopieczni Mariana Piechaczka tym razem ulegli na własnym obiekcie zespołowi z Chwałowic. Mecz rozegrany w sobotnie popołudnie zakończył się wynikiem 1:2. Na kwadrans przed końcem spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marek Gąsior.

Wysokie zwycięstwo wicelidera  

W świąteczne majowe popołudnie drużyna LKS Gwiazda Skrzyszów podejmowała zespół Pierwszy Chwałowice. W spotkaniu padło siedem goli. Podopieczni Piotra Dróżdża zdołali sześć razy usadowić piłkę w bramce. Goście zdobyli honorową bramkę z rzutu karnego.

Drążek dał zwycięstwo juniorom Jedności  

Juniorzy Grabowni ograli swoich rówieśników z Chwałowic.

Szczęśliwe zwycięstwo Chwałowic  

Po przerwie zimowej swoje rozgrywki wznowiły drużyny rywalizujące w A klasie. W Chwałowicach doszło do meczu derbowego. Miejscowa drużyna podejmowała bowiem MKS Radziejów.