Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Roweroholicy upamiętnią Bjorga Lambrechta 

Już 30 października na trasie Rybnik-Rudy-Sośnicowice-Chudów-Bełk-Rybnik odbędzie się grupowy przejazd rowerowy, upamiętniający zmarłego na 3 etapie Tour de Pologne, Bjorga Lambrechta. 

W Szkole Podstawowej w Jankowicach mają tajną broń przed pandemiczną stagnacją i uczniowskim bezruchem. O co chodzi?  

- Tą tajną bronią jest klasa sportowa, czysta żywa reklama aktywności fizycznej, pozytywnej energii i emocji - wyjaśniają w placówce. Klasa funkcjonuje od września 2019 roku, od początku pod opieką trenerską Danuty Kaszycy – skutecznej zarówno w motywowaniu, trenowaniu jak i organizowaniu uczniom udziału w zawodach.

Dobro silniejsze niż chłód i epidemia. W Raciborzu kilkaset osób pobiegło dla Bożeny Kalety [ZDJĘCIA] [RELACJA WIDEO]  

- Kocham Was wszystkich - w tych słowach pani Bożena podziękowała organizatorom i uczestnikom biegu charytatywnego, który został zorganizowany w celu zebrania pieniędzy na jej rehabilitację.

AKTUALIZACJA

III Rafako Półmaraton Racibórz 2017. Ponad tysiąc zdjęć z imprezy! [ZDJĘCIA]  

W niedzielny poranek 27 sierpnia rozpoczęła się największa impeza biegowa w Raciborzu. Na starcie III Rafako Półmaratonu stawiło się prawie 850 biegaczy. Wśród nich raciborzanie i mieszkańcy naszego regionu, ale również przybysze z dalszych rejonów Polski oraz świata.

Raciborzanin zbiera pieniądze na halę do street workoutu. Przekonaj się, dlaczego warto mu pomóc [FILM] 

Dawid Łomnicki zamierza otworzyć w Raciborzu halę do ćwiczeń z własną masą ciała. Dzięki wygranemu konkursowi na najlepszy biznesplan oraz dotacji z urzędu pracy ma już pieniądze na zakup przyrządów do ćwiczeń. Wciąż jednak brakuje mu środków na remont pomieszczenia, które zamierza zmienić w halę do ćwiczeń. Zbiórka pieniędzy...

Kto wygra A klasę i okręgówkę? Typy 24 trenerów 

Ruszły rozgrywki IV ligi, klasy okręgowej i A klasy. Kto może się liczyć w drodze o awans w sezonie 2016/17? Tuż na początku sezonu ligowego pytaliśmy trenerów o opinię odnośnie drużyn prowadzonych przez nich i ich konkurentów. 

Piłkarski weekend w obiektywie Nowin. Relacje z 26 meczów [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Nasi reporterzy przygotowali dla Was relacje z meczów II, III i IV ligi, klasy okręgowej oraz A klasy.

Kto wygra Euro 2016 [GŁOSOWANIE]  

10 czerwca na Stade de France zostanie rozegrany pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016, w którym zmierzą się reprezentacje Francji i Rumunii. Która reprezentacja wygra cały turniej? 

Dziewczęta z Lysek nie mają sobie równych w powiecie rybnickim 

14 kwietnia 2015 roku w hali sportowej w SP Świerklany Górne odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt. O miano najlepszej drużyny powiatu rywalizowały 3 szkoły: ZSP Lyski, SP Szczerbice i SP Świerklany Dolne.

Rywalizowali na lodowisku 

Klub Sportowy Gracz, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Rybniku, zorganizował jubileuszowe, dziesiąte powiatowe drużynowe zawody łyżwiarstwa szybkiego dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Grali o puchar Starosty 

Dużym zainteresowaniem cieszył się tradycyjny, coroczny turniej w piłce nożnej halowej szkół ponadgimnazjalnych o puchar Starosty Rybnickiego. Impreza odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

[VIDEO] Tak strzela LKS Bełk! Beniaminek IV ligi wygrywa z Górnikiem  

Zapraszamy do oglądania skrótu z meczu sparingowego, w którym beniaminek IV ligi, LKS Bełk, pokonał przed własną publicznością młodzieżowy zespół Górnika Zabrze 4:0.

LKS Bełk wygrał kolejny sparing. Tym razem z juniorami Górnika 

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem ligowych rozgrywek LKS Bełk pokonał na swoim boisku młodzieżowy zespół Górnika Zabrze 4:0. Beniaminek IV ligi rozegrał w sumie pięć spotkań sparingowych i wszystkie wygrał.

[VIDEO] Dziurawa siatka, piękna dorożka i dwa gole, czyli sparing Forteca - Concordia  

Zapraszamy do oglądania skrótu meczu sparingowego, w którym Forteca Świerklany przegrała z Concordią Knurów 0:2. Ciekawe rzeczy działy się nie tylko na murawie.

Na motorach o mistrzostwo strefy południowej 

Tor w Czerwionce gościł zawodników startujących w motocrossowych mistrzostwach strefy południowej. W upalną niedzielę, 27 lipca, o laury walczyło kilkudziesięciu uczestników, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach.

Forteca przegrała próbę generalną przed startem IV ligi 

W swoim ostatnim sparingu przed startem sezonu czwartoligowa Forteca Świerklany przegrała z Concordią Knurów 0:2. Mecz został rozegrany na boisku w Jankowicach. Drużyna z Knurowa również szykuje się do gry w IV lidze, ale w grupie I.

Zobacz więcej