Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rezerwy Borucina zdeklasowały Jedynkę Pszów w hicie III ligi. Solenizant uratował honor [ZDJĘCIA]

W poniedziałek w sali sportowej w Borucinie rozegrano hit trzeciej ligi w tenisie stołowym mężczyzn.

Rezerwy Borucina zdeklasowały Jedynkę Pszów w hicie III ligi. Solenizant uratował honor [ZDJĘCIA]
Mateusz Lasota z Naprzodu II Borucin / fot. Maciej Kozina

Zmierzyły się drużyny, które po 11 meczach znajdowały się ex aequo na pierwszym miejscu (22 punkty i bilans meczów 99:11). Od dziś lider jest tylko jeden - rezerwy drugoligowego Naprzodu Borucin rozbiły młody zespół z Pszowa 9:1. Ostatni mecz wygrał Mateusz Kempa, który obchodzi dziś szesnaste urodziny. Pozostałe dziewięć zakończyło się zwycięstwem Borucina. W piątek o godzinie 18 swój mecz rozegra pierwsza drużyna Naprzodu grająca w II lidze. Również będzie to hit rozgrywek. Drugi w tabeli Borucin podejmować będzie lidera LZS BLYSS Kujakowice.

Marek Ciemienga, kapitan Naprzodu II Borucin: Przygotowywaliśmy się dosyć porządnie do tego meczu. Baliśmy się i myśleliśmy, że będzie większy opór. Z drugiej strony żal mi trochę tych młodych chłopaków z Pszowa. Lepiej byłoby jakby oni wygrali mecz, bo teraz ich zniechęciliśmy do dalszej gry. Chcemy awansować rezerwami do II ligi. Długa droga jeszcze do awansu, są trudne mecze, a najgorsze będą baraże. Na pewno skończymy na pierwszym lub drugim miejscu. Jeśli awansujemy z drugą drużyną to porozmawiamy z Raciborzem czy nie chciałby przejąć tej drużyny, żeby wypromować tenis stołowy w mieście.

Łukasz Borek, kapitan MUKS Jedynka Pszów: Wygraliśmy tylko jeden mecz dzięki naszemu solenizantowi Mateuszowi. Przeciwnik na swojej sali był bardzo dobry - nie dał za bardzo pograć. Myślę, że zabrakło nam koncentracji w niektórych meczach. Borucin był od nas dziś dużo lepszy. Grali u nich mocni zawodnicy, którzy kiedyś występowali w II lidze - Patryk Mrozek i Dalibor Gasman. Pokonali nas doświadczeniem. My się nie poddajemy, gramy swoje i może w przyszłości to zaprocentuje. Wyniki do tej pory mieliśmy dobre - to nasza pierwsza porażka. Nie mówimy o awansie, bo nie jesteśmy faworytami, ale będziemy walczyć, bo to jest najważniejsze.

W składzie Naprzodu II Borucin znaleźli się: Mateusz Lasota, Marek Ciemienga, Patryk Mrozek, Dalibor Gasman, Bogdan Piecowski i Rafał Pientka.

Skład MUKS Jedynka Pszów: Łukasz Borek, Kamil Borek, Szymon Święcicki, Marek Kowol, Mateusz Kempa.

Mecze:
1:0 Mrozek - Święcicki 3:0 (11:8, 11:4, 11:9)
2:0 Lasota - Ł.Borek 3:1 (12:14, 12:10, 11:9, 11:5)
3:0 Ciemienga - K.Borek 3:0 (11:9, 11:7, 11:6)
4:0 Gasman - Kowol 3:1 (11:8, 11:6, 7:11, 11:6)
5:0 Lasota/Gasman - K.Borek/Kowol 3:1 (11:6, 9:11, 11:4, 11:8)
6:0 Mrozek/Ciemienga - Ł.Borek/Święcicki 3:2 (11:9, 7:11, 11:4, 9:11, 11:3)
7:0 Lasota - K.Borek 3:0 (14:12, 11:7, 11:7)
8:0 Mrozek - Kowol 3:0 (11:5, 11:6, 11:7)
9:0 Gasman - Święcicki 3:0 (11:8, 11:6, 11:5)
9:1 Ciemienga - Kempa 1:3 (8:11, 11:6, 8:11, 9:11)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].