Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Robert Lewandowski pomaga fundacji z Budzisk

O Krzysztofie Sałajczyku pisaliśmy już wielokrotnie. To młody człowiek z Budzisk, który przed kilkoma laty uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu...

Robert Lewandowski pomaga fundacji z Budzisk

Lekarze dawali mu 1 procent szans na przeżycie, jednak dzięki służbom medycznym, nowatorskim metodom leczenia i chęci powrotu do zdrowia Krzysztofa, jest on teraz w pełni sprawnym człowiekiem. Zaczął pomagać. W tym roku założył Fundację „Pomocna Dłoń Po Wypadku” z siedzibą w Rybniku, ma około trzydziestu podopiecznych z całej Polski, których wspiera nie tylko pod względem rehabilitacji, pomocy medycznej czy też prawnej, ale także finansowo. Środki na pomoc chce zebrać m.in. poprzez sport, który kiedyś sam uprawiał. Postanowił, że uruchomi aukcje i zaczął od spotkania z... gwiazdą Bayernu Monachium i piłkarskiej reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim.

PZPN pomaga fundacji

30-latek póki co pomaga finansowo dzięki swoim funduszom, które otrzymał z odszkodowania po wypadku. Krzysztof szuka sposobu na dalsze finansowanie i wspieranie poszkodowanych. Dzięki gadżetom znanych osób wystawianych na aukcje, pieniądze będzie można uzbierać na szczytne cele. Pierwszym pomysłem był mail do Polskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o przekazanie na rzecz fundacji koszulek Roberta Lewandowskiego. – Aukcji charytatywnych jest dużo. Zauważyłem u innych, że wystawiają na sprzedaż koszulki z autografami i poszedłem tym samym tropem. Na moją prośbę PZPN odpisał po dwóch miesiącach, że może przekazać trzy koszulki Lewandowskiego z najnowszej serii, w której polscy piłkarze będą występowali na Euro 2016. Mimo, że trwało to długo, nie miałem chwil zwątpienia, bo traktowałem to jako próbę. Jakby nic z tego nie wyszło, to nic by się nie stało – powiedział Sałajczyk.

Spotkanie z mistrzem

Krzysztof grał w piłkę nożną i w pewnym momencie znalazł się w kadrze rezerw TSV 1860 Monachium. Ma w Niemczech rodzinę i wielu znajomych, spędził tam sporo czasu. – Postanowiłem wykorzystać to, że znam Polaków pracujących w Monachium i pójść za ciosem. Wybrałem się do Monachium, aby koszulki podpisał sam Robert Lewandowski. Zrobiłem dziesięciodniowy wypad do stolicy Bawarii w momencie, gdy Bayern, któremu kibicuję, świętował mistrzostwo Niemiec. Spotkanie z Lewandowskim było możliwe dzięki znajomemu, zostałem umówiony na konkretny dzień, gdy piłkarze Bayernu mieli otwarty trening dla kibiców. Napastnik reprezentacji Polski i król strzelców Bundesligi zapoznał się z informacjami o fundacji. Gdy wychodził na trening, znakiem rozpoznawczym Krzysztofa miało być pomachanie reprezentacyjną koszulką – powiedział Sałajczyk.

Krzysztof Sałajaczyk prezentuje koszulkę z autografem w swoim biurze w Rybniku

Lewandowski ponownie wrócił do prezesa fundacji po treningu i wówczas był czas na porozmawianie o celu aukcji, mistrzostwach Europy, a także zrobienie kilku zdjęć. – Rozmawialiśmy o fundacji, Bayernie, o tym czy zmieni barwy klubowe i o powołaniu na Euro 2016. Gdy życzyłem mu powodzenia na mistrzostwach to powiedział, że nie wie czy pojedzie – powiedział Sałajczyk. Wówczas nie była jeszcze ogłoszona szeroka kadra na ME.

Co z koszulkami?

Jedna z trzech koszulek z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego zostanie wystawiona w konkursie na profilu facebookowym fundacji „Pomocna Dłoń Po Wypadku”, kolejna zostanie wystawiona na Allegro w terminie zbliżonym do Euro 2016, trzecia ozdobi biuro fundacji, bo jest to świetna pamiątka. – Nie mam pojęcia jaka jest wartość takich koszulek, wiem, że dla niektóych ludzi ma ogromną wartość i liczę, że będą cieszyły się sporym zainteresowaniem, dzięki czemu zyskają podopieczni fundacji.

Kolejne pomysły?

Na koszulkach Lewandowskiego nie koniec. Krzysztof chciałby pozyskać także gadżety z klubów Ekstraklasy. W tym celu udał się do wicemistrza Polski – Piasta Gliwice. – Póki co cierpliwie oczekuję odpowiedzi ze strony gliwickiego klubu. Do zespołów, które są blisko zlokalizowane wybiorę się osobiście, natomiast do tych dalszych, podobnie jak w przypadku PZPN, zamierzam wysłać pismo z prośbą. Poza gadżetami, które zostaną wystawione na aukcje, fundację wspierają sponsorzy, którzy również wyciągają pomocną dłoń.

Maciej Kozina

Ludzie

Krzysztof Sałajczyk

Były prezes spółki komunalnej - Unia Racibórz sp. z o.o.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].