Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład

Futbolowa rewolucja w gminie Lubomia. Powstał Młodzieżowy Klub Sportowy o charakterze szkółki piłkarskiej. Młodzi zawodnicy będą trenować w Nieboczowach, na boisku z certyfikatem FIFA, a dodatkowo mając do dyspozycji grotę solną, saunę czy scieżki biegowe.

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład

Powstanie Młodzieżowy Klub Sportowy Gminy Lubomia. Trenerami będą głównie nauczyciele wychowania fizycznego, którzy już obecnie pracują z dziećmi i młodzieżą w klubach, mają doświadczenie i odpowiednie licencje. Wspomogą ich również inni trenerzy z kwalifikacjami. Co ważne - MKS będzie dawał możliwość rozwoju piłkarskiego wszystkim chętnym dzieciom i młodzieży z terenu gminy. Od tych najmłodszych, aż do juniorów. Szkółka ruszy już od najbliższego sezonu. A w jej ramach treningi rozpocznie osiem drużyn (urodzeni w latach 2000-2012, podzieleni na poszczególne kategorie, np. żaki, orliki, młodziki czy trampkarze). - Na razie będziemy szkolić młodzież do 16 roku życia, ale docelowo zamierzamy do 18 roku życia - zapowiada wójt Czesław Burek.

Zrzeszając młodych zawodników z całej gminy łatwiej też będzie wyłuskiwać talenty. Istotne jest również to, że finansowaniem szkółki zajmie się gmina. Rodzice nie będą musieli płacić za zajęcia. To niemal ewenement, bo zwykle udział w treningach szkółek piłkarskich słono kosztuje. Do szkółki będą mogli uczęszczać również zawodnicy spoza gminy, ale tu będzie potrzebna zgoda trenerów.

Treningi na nowym stadionie

- Na terenie gminy mamy doskonałą infrastrukturę do trenowania. Szkoda tego nie wykorzystać - podkreśla wójt Czesław Burek. Treningi MKS-u będą odbywały się głównie w Nieboczowach. Powstaje tam okazały stadion wraz z boiskiem z certyfikatem FIFA - ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem i o wymiarach, które uznaje międzynarodowa federacja piłkarska, czyli 105 na 68 metrów. Tuż przy boisku będzie Dom Sportu - a w nim do dyspozycji młodych piłkarzy m.in. grota solna, sauna, profesjonalne szatnie. Prócz tego siłownie, punkt medyczny, sala konferencyjna z nowoczesnym sprzętem multimedialnym. A tuż przy stadionie ścieżki biegowe oraz wyspa i zbiornik wodny. - W takich warunkach trenują akademie ekstraklasowe - zachwala wójt. Całość ma być gotowa za niecałe trzy miesiące.

Gospodarzem stadionu będzie rzecz jasna LKS Odra Nieboczowy. Natomiast administrowaniem obiektu zajmie się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (na razie jest to GOK, ale nazwa ma się zmienić, a wraz z nią zakres obowiązków). - Treningi mogą się również odbywać na trawiastych boiskach LKS-ów. Poza tym mamy dwie pełnowymiarowe hale - zaznacza wójt Burek.

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].