Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jarosław Wieczorek

Poseł na Sejm, były Wojewoda Śląski

Urodził się 27 stycznia 1981 roku, pochodzi z Gliwic. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim. Przed objęciem urzędu Wojewody Śląskiego był przedsiębiorcą, współwłaścicielem i prezesem spółki kapitałowej, a także działaczem samorządowym, będąc gliwickim radnym oraz członkiem zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, jak również wiceprzewodniczącym Rady Instytutu Gospodarki Rynkowej.

Od 2001 r. jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość, a obecnie sprawuje też funkcję szefa gliwickich struktur tej partii. Kandydował w wyborach na prezydenta Gliwic. W gliwickiej radzie miasta zasiadał trzecią kadencję, gdzie przewodniczył komisji budżetu i finansów, był także członkiem komisji statutowej.

Po objęciu urzędu Wojewody Śląskiego uczestniczył w pracach nad tworzeniem Ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, a następnie nad powołaniem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – pierwszej metropolii w Polsce. Jest współautorem i przewodniczącym Komitetu Sterującego Programu dla Śląska – pierwszego programu w polityce regionalnej rządu, który stanowi jednocześnie narzędzie koordynujące krajowe i europejskie źródła finansowania rozproszone w wielu programach i instytucjach, pochodzące m.in. z krajowych programów operacyjnych i środków budżetu państwa.

Jarosław Wieczorek ma żonę i dwóch synów.

W wyborach w 2023 uzyskał mandat posła X kadencji, otrzymując w okręgu gliwickim 23 451 głosów. 2 listopada tego samego roku przestał pełnić funkcję wojewody.

Ten pomysł na młodzieżową piłkę DZIAŁA! 

Od czerwca 2018 r. w Nieboczowach działa klub piłkarski, który może być wzorcem dla innych samorządów w temacie tego, jak może wyglądać samorządowe zaangażowanie we wspieranie młodzieżowego sportu. Szkolą się w nim adepci piłki nożnej z całej gminy Lubomia, a także okolicznych miejscowości. Łącznie około 120 zawodników. Niektórzy...

Drużyna z niemieckiej ligi przyjedzie trenować do Nieboczów 

Piłkarki z miasta Bischofswerda (k. Drezna) przyjadą do gminy Lubomia, aby trenować przed rundą rewanżową w niemieckiej regionallidze (3. poziom rozgrywkowy).

Drużyna Wieczorka uratowała remis z rezerwami ROW-u [ZDJĘCIA]  

Obie drużyny sezon rozpoczęły ze zmiennym szczęściem. W niedzielę ekipy Silesii Lubomia i ROW-u II 1964 Rybnik spotkały się w meczu w ramach III kolejki rybnicko-raciborskiej klasy okręgowej.

Jarosław Wieczorek zakończył karierę 

Jarosław Wieczorek zakończył karierę zawodniczą i rozpoczyna swoją trenerską przygodę. Nasz były już zawodnik przenosi się do Lubomi, gdzie poprowadzi jako pierwszy trener tamtejszą Silesię - poinformowała Odra Wodzisław.

Otwarcie stadionu im. Czesława Burka bez udziału wójta. Tablicę odsłonili jego córka i syn  

Wielka feta w Nieboczowach. Stadion im. dr Czesława Burka został oficjalnie otwarty. Wstęgę przecinało 20 osób. Zabrakło wójta Czesława Burka. Ze względu na stan zdrowia nie mógł wziąć udziału w uroczystości. Włodarza reprezentowali najbliżsi - żona i dzieci.

Odra Wodzisław wygrała na Stadionie Śląskim 

Kolejny sparing w środę rozegrał lider katowickiej klasy okręgowej (grupa III) - Odra Wodzisław. Drużyna Ryszarda Wieczorka wygrała 2:0 z zajmującą trzecie miejsce w grupie I katowickiej okręgówki Podlesianką Katowice.

Piłkarskie gwiazdy zagrały w Lubomi [ZDJĘCIA]  

Podczas turnieju bożonarodzeniowego w Lubomi rozegrano mecz w którym udział wzięły gwiazdy piłki nożnej.

Zawodnicy Odry Wodzisław to fachowcy w siatkonogę 

Mariusz Zganiacz oraz Jarosław Wieczorek wzięli udział w III Mistrzostwach Śląska w Siatkonodze.

Odra Wodzisław sięgnęła po mocne nazwiska 

Solidne wzmocnienia jak na klub z klasy okręgowej. Szumne zapowiedzi o powrocie na wyższe szczeble ligowe mogą okazać się trafne, aczkolwiek wszystko zweryfikuje boisko. Odra Wodzisław prezentuje nowe nazwiska w swoich szeregach.

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład  

Futbolowa rewolucja w gminie Lubomia. Powstał Młodzieżowy Klub Sportowy o charakterze szkółki piłkarskiej. Młodzi zawodnicy będą trenować w Nieboczowach, na boisku z certyfikatem FIFA, a dodatkowo mając do dyspozycji grotę solną, saunę czy scieżki biegowe.

Dzimierz walczył ze Studzienną i sędziami  

W meczu XXI kolejki A klasy podokręgu Racibórz LKS Studzienna podejmowała u siebie LKS Dzimierz. Obie ekipy znajdują się aktualnie w czołówce tabeli.

HLPN: Zobacz bramki z sobotnich meczów - VIDEO  

W sobotni wieczór na parkiet Areny Rafako rozegrano trzy drugoligowe spotkania.

Spotkanie trenera i piłkarzy ROW Rybnik z kibicami 

We wtorek 5 czerwca o godz. 18.00 w Pubie Amanis w Rybniku odbędzie się spotkanie kibiców z trenerem ROW-u Ryszardem Wieczorkiem i trzema piłkarzami: Kamilem Kosteckim, Jarosławem Wieczorkiem oraz Sławomirem Szarym.

Energetyk ROW Rybnik - Elana Toruń: Wygrana po bardzo dobrej grze   

Piłkarze Energetyka ROW pokonali Elanę Toruń 2:1.