Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozbiegane przedszkolaki z Brzeźnicy [ZDJĘCIA]

We wtorek 21 marca przedszkole w Brzeźnicy dołączyło po raz drugi do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Dzieci do biegu przegotowywały się od dłuższego czasu, ćwicząc swoją kondycję. Na płycie boiska szkolnego został przygotowany więc tor o dł. 150 m. Każdy przedszkolak otrzymał zieloną koszulkę oraz numer startowy. Na rozpoczęcie wszyscy się rozgrzali przy piosence „Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde...” pod okiem Alicji Malińskiej, trenerki personalnej z Raciborza. Nie zabrakło licznego grona kibiców, czyli rodzin dzieci oraz uczniów szkolnych i nauczycieli.

Kolejną częścią był bieg na szybkość 5 i 6-latków. To kwalifikacje do powiatowego biegu „Czekoladowe Kolce”. - Każde dziecko dało z siebie tyle energii, ile miało. Rywalizacja była do samego końca – relacjonuje organizatorka zawodów, a zarazem nauczycielka Maria Koloch.

Po wyczerpujących biegach brzeźnicką szkołę będą reprezentowali:

  • 1 miejsce – Pascal Krettek i Zuzanna Głobmik
  • 2 miejsce – Damian Kitel i Magdalena Pawlak
  • 3 miejsce – Patryk Kostka i Julia Kara

Łącznie w biegu wystartowało 34 przedszkolaków. Finalnie każde dziecko otrzymało złoty medal, dyplom i coś słodkiego. W wydarzeniu wzięła udział również uczestnicząca w wielu biegach Jola Wolnik. Dzieci mogły więc zobaczyć jej pamiątki i medale z imprez sportowych.

źródło: ZSP w Brzeźnicy, oprac. (d).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].