Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Jedyna na Śląsku, najnowocześniejsza w Polsce. Strzelnica sportowa w Wodzisławiu Śl. oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

10.06.2019 15:37 | 0 komentarzy | juk

W Wodzisławiu Śl. w sąsiedztwie tamtejszego Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" i Szkoły Podstawowej nr 28 powstała 10-stanowiskowa strzelnica sportowa. Swoje umiejętności będą na niej doskonalić przede wszystkim młodzi biathloniści.

Jedyna na Śląsku, najnowocześniejsza w Polsce. Strzelnica sportowa w Wodzisławiu Śl. oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Punktualnie o godz. 11.00 odbyło się dziś (10.06) otwarcie strzelnicy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. W uroczystości wzięli udział m.in. utytułowany biatlonista Tomasz Sikora, prezes Polskiego Związku Biathlonowego Dagmara Gerasimuk, władze miasta na czele z prezydentem Mieczysławem Kiecą, wodzisławscy radni oraz zaproszeni gości. - To jedyna taka strzelnica na Śląski i jedna z najnowocześniejszych w całej Polsce - zgodnie twierdzą.

Strzelnica powstał na obszarze o łącznej powierzchni około 4000 m2. Pole strzelnicy jest złożone m.in. z toru strzeleckiego, stanowisk tarcz strzeleckich, rampy strzeleckiej, stanowisk z matami, miejsc dla trenerów, mediów i sędziów oraz kontenera magazynowo-socjalnego. Strzelnica ma podłoże trawiaste. Rundy karne oraz trasa biegowa jest natomiast asfaltowa. Strzelnica posiada dziesięć stanowisk, które dzieli od celu 50 metrów. Średnica tarcz wynosi 4,5 cm (w pozycji leżącej) i 11 cm (w pozycji stojącej). Mimo że jest dedykowana biatlonistom, to mogą na niej również trenować inny strzelcy sportowi oraz policjanci.

Obiekt jest bezpośrednim zapleczem dla Biathlonowego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Wodzisławiu Śl. Od dziś (10.06) kieruje nim Edyta Zając, trener wodzisławskiego UKS Strzał. - Ten obiekt jest spełnieniem moich marzeń - przyznaje trenerka. - Ze strzelnicy będą korzystać zawodnicy klubu, klasy sportowe, ale też starsi zawodnicy, dla których powstał biatlonowy ośrodek - dodaje podkreślając, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu stale rośnie. Edyta Zając zapowiada, że w niedalekiej przyszłości na nowym obiekcie rozegrane zostaną m.in. Mistrzostwa Śląska w biathlonie. Nie zabraknie też wydarzeń skierowanych do mieszkańców Wodzisławia Śl.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.