Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawada przestanie być gospodarzem na własnym boisku?

Miasto chce odebrać klubowi LKS Naprzód 46 Zawada rolę gospodarza tamtejszego obiektu sportowego. Obiektu, który został zbudowany rękami mieszkańców Zawady i o który do tej pory dbają lokalni działacze.

Zawada przestanie być gospodarzem na własnym boisku?

Obiekt sportowy w wodzisławskiej dzielnicy Zawada. Na terenie o powierzchni 3,5 hektara znajdują się m.in. główne boisko, budynek sportu i dolne boisko, które niegdyś mało być basenem. Całość należy do miasta, a obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. Zarządza formalnie, bo w praktyce utrzymaniem obiektu zajmują się działacze LKS-u Naprzód 46 Zawada. Koszą trawę, podlewają, wykonują prace remontowe. Wszystko to w wolnym czasie i najczęściej za własne pieniądze. Bo czują się tu gospodarzami. Nic dziwnego. Klub z Zawady to obecnie 115 zawodników. Łącznie 6 drużyn piłkarskich. Na terenie obiektu zawodnicy mają treningi, prowadzone są tam rozgrywki. Dodatkowo z sal budynku korzystają pasjonaci sztuk walki.

Plotka?

Niespodziewanie gruchnęła wiadomość, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. zamierza oddać zarządzanie obiektem innemu klubowi sportowemu - SWD Wodzisław. Sprawę nagłośnił radny miejski Jakub Elsner. - Z wielu stron słychać pogłoski o tym, jakoby od początku sierpnia MOSiR planował przekazać zarządzanie boiskiem i obiektem sportowym w Zawadzie innemu klubowi. Takie kroki mogą doprowadzić do tego, że LKS Zawada będzie „gościem na boisku w Zawadzie” i będzie musiał prosić inny klub zarządzający obiektem o możliwość trenowania na boisku w Zawadzie - poinformował radny w mediach społecznościowych. - Mieszkańcy Zawady i sympatycy klubu uważają takie rozwiązanie za niedopuszczalne! Obiekt klubu sportowego własnymi rękami zbudowali mieszkańcy! I przez wiele lat LKS Zawada razem z mieszkańcami dbał o ten obiekt wkładając ogrom pracy w utrzymanie i funkcjonowanie tego obiektu - przypomniał radny Elsner.

Po tej informacji w sieci zawrzało. - Boiska na pewno dobrowolnie nie zamierzamy oddać w obce ręce, nie po to nasi dziadkowie tracili swoje zdrowie, poświęcali swój czas i pieniądze, żeby teraz ktoś obcy mógł z tego obiektu korzystać, pomijając społeczność Zawady - napisała jedna z mieszkanek Zawady.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 06.09.2019 01:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Spiker/Loslau-nie te czasy. Odlączanie się było za Pawlaka największą marionetke komunistyczna. Teraz to raczej się przylaczac bo im większe pierdziszewo to ma mniejsze szansę na rozwój.

~Spiker (83.29. * .117) 06.09.2019 00:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@Prawdaalka ... zgadzam się z Tobą w 100% ale uważam że jest w tym co się stało dużo Waszej winy - mieszkańców Zawady. Przede wszystkim Wodzisław Śląski jest żałosny. To miejscowość która z miasta stała się miasteczkiem i zatraciła swoje dobre imię nawet we własnym powiecie. Po odłączeniu się Rydułtów, Pszowa, Marklowic i Radlina następne powinny być w kolejce Kokoszyce, Zawada i Radlin II ... Jednak przez wiele lat pasował Wam w Zawadzie statut dzielnicy ponieważ nie dotykały Was wodzisławskie patologie. Teraz wyszło szydło z worka jakie są władze Wodzisławia i do czego potrafią się posunąć. Mam więc nadzieję że przejżeliście na oczy i widzicie teraz że bycie dzielnicą czyli przydupasem po prostu się nie opłaca i w przyszłości coś z tym zrobicie. Jeśli tak będzie to powodzenia !!!

~Prawdaalka (46.134. * .148) 03.09.2019 18:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak to jest ze z rudery klub w ostatnich 8 latach przy własnej pracy i pieniędzy doprowadził do ładnego boiska by nie być gorszym niż np w syryni, lubomi czy czyzowicach. Miasto miało to w 4 literach. To dzięki takim ludziom jak Belta, zmarły czyzak, zymlo, Michałek, szymiczek i wielu innym zaangażowanym wybudowano pilkochwyty, zbudowano trybuny, ogródzenie plyty, remonty łazienek i szatni, boiska treningowego wartość obiektu wzrosła kilkakrotnie i to są te podziękowania że strony włodarzy miasta. Kpina

~markos1 (85.190. * .232) 28.08.2019 11:39
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mosir to niech najpierw zrobi porządek u siebie na Bogumińskiej na ostatnim meczu Odry nie działał zegar.

Don_C 27.08.2019 14:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Od dawna macie oczy szeroko zamknięte. Mosirem rządzą już tylko sami pedagodzy więc czego się spodziewacie? Skoro mało kogo obchodzi co dzieje się na głównym Mosir to myślicie że ktoś przejmuje się obiektem w Zawadzie?

~Eloelo (91.204. * .212) 27.08.2019 12:48
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Jeśli to prawda to to jest kpina. Po raz kolejny wiadomość, że jak coś pisze o MOSiR to tylko kombinują lub robią coś źle, nieudolnie. Wymienić całe te towarzystwo wzajemnej adoracji i zatrudnić ludzi młodych z chęcią do pracy a nie kombinatorów.

~jasnakiecka (91.225. * .128) 27.08.2019 08:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Prosta sprawa, MOSiR chce wycackać Zawadę odebrać im stadion żeby wcisnąć tam SWD, nie dajcie się!!

~BillyKid (46.134. * .216) 27.08.2019 08:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Prezydent Wodzisławia to wyjątkowo słaby, niekompetentny i nieudolny gospodarz. No, ale to mieszkańcy go wybrali, to teraz niech się z nim meczą. Tak to jest, jak się przekazuje władzę fotografowi. Ciekawe, czy potrafi zrobić dobre zdjęcia, na przykład z meczu piłkarskiego?

~borok (85.14. * .114) 27.08.2019 08:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

przecież burek wybudował wam piekny obiekt pod nazwa klub gminy lubomia czy jakoś tak więc o co chodzi