Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Awans, rok bez punktu i tytuł królowej strzelczyń

Rok 2019 był dla kobiecych klubów piłkarski bardzo różny. Dobrze wspominać go będzie m.in. SWD Wodzisław Śląski, który awansował do pierwszej ligi. Znacznie gorzej w tym roku wypadł Śląsk Reńska Wieś, który nie zdobył w lidze ani jednego punktu.

Awans, rok bez punktu i tytuł królowej strzelczyń

Wodzisławski klub piłkarski może być zadowolony z 2019 roku. W czerwcu, pod dobrym sezonie, SWD awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. W 21 rozegranych spotkaniach ligowych klub z Wodzisławia wywalczył 44 punkty i zdobył 80 goli.

Trzy punkty mniej od SWD zdobył w tym roku pierwszoligowy TS ROW Rybnik. Rybniczanki w 22 spotkaniach aż 46 razy znalazły drogę do bramki rywalek, tracąc przy tym 22 gole. Trzecioligowe rezerwy ROW-u Rybnik w 2019 roku wygrały dziewięć spotkań, tyle samo przegrały i raz podzieliły się punktami z rywalkami.

Drugoligowy KKS Zabrze rozegrał w 2019 roku dwadzieścia jeden meczów. Ligowe starcia zabrzański klub dwanaście razy kończył z kompletem punktów na koncie. W sumie w tym roku KKS wywalczył 38 punktów.

Na pewno roku 2019 dobrze wspominać nie będą dwa kobiece kluby z regionu. MTS Knurów oraz Śląsk Reńska Wieś mają za sobą bardzo kiepski rok. MTS z Knurowa w dziewiętnastu rozegranych meczach ligowych aż 16 razy schodził z boiska bez punktu, a w całym roku ugrał zaledwie siedem „oczek”.

Jeszcze gorzej w 2019 roku wypadł klub z opolszczyzny. Śląsk Reńska Wieś rozegrał w III lidze piętnaście spotkań i nie zdobył ani jednego punktu. Piłkarki z Reńskiej Wsi w tym roku zdobyły zaledwie cztery bramki, a straciły aż 165 goli!

Zdecydowanie więcej goli od MTS-u i Śląska strzeliła grająca w Górniku Łęczna Ewelina Kamczyk. Piłkarka pochodząca z Krzyżanowic w czerwcu została królową strzelczyń ekstraligi kobiet, a w tym roku w ligowych rozgrywkach zdobyła łącznie 28 bramek. Siedem goli mniej ma na koncie Dżesika Jaszek z Cyprzanowa, która na co dzień gra w Czarnych Sosnowiec. Karolina Wieczorek, piłkarka z Raciborza, która również gra w zespole z Sosnowca, zdobyła w 2019 roku jedną bramkę dla swojej drużyny. Nikol Kaletka z Grzędzina, reprezentująca barwy ekstraligowego Medyka Konin, w tym roku pięciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń.

Punkty na mecz

Zwycięstwa

Remisy

Porażki 

Bramki strzelone

Bramki stracone

SWD Wodzisław Śląski 2,09 14 2 5 80 41
TS ROW Rybnik 1,86 12 5 5 46 22
KKS
Zabrze
1,80 12 2 7 66 43
TS ROW II Rybnik 1,47 9 1 9 49 31
MTS
Knurów
0,36 2 1 16 10 60
Śląsk Reńska Wieś 0 0 0 15 4 165

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].