Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gminy z dotacją na naukę pływania i gimnastykę korekcyjną. Zyskają uczniowie

To kolejne dofinansowanie w tym zakresie dla gmin powiatu raciborskiego.

Gminy z dotacją na naukę pływania i gimnastykę korekcyjną. Zyskają uczniowie
To zdjęcie z ubiegłorocznej edycji zajęć uczniów szkoły podstawowej w Rudach na basenie Fundacji PGE Energia Ciepła w Rybniku (fot. UM Kuźnia Raciborska)

Wsparcie na naukę pływania

Kuźnia Raciborska, Kornowac, Krzanowice, Pietrowice Wielkie i Rudnik znalazły się w gronie 123 gmin z całej Polski, które uzyskały dofinansowanie na prowadzenie i organizację zajęć sportowych w ramach projektu nauki pływania „Umiem pływać”. Konkurs na dofinansowanie zadania został ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku przez Ministerstwo Sportu. Gminy kolejno otrzymały wsparcie finansowe na poziomie: 20 tys. zł, 17 tys. zł, 8,6 tys. zł, 22,5 tys. zł i 16 tys. zł.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. – W ramach projektu uczniowie będą wyjeżdżali na zajęcia na basen, gdzie pod okiem instruktorów będą uczyli się pływać. Jeden cykl szkoleniowy będzie wynosił 20 jednostek lekcyjnych dla każdego dziecka, zajęcia będą się odbywały w 12-15 osobowych grupach i zakończą się sprawdzianem potwierdzającym nabycie umiejętności założonych w projekcie – mówią w kuźniańskim urzędzie. Jak dodają, celem zajęć poza nauką pływania jest m.in. walka z wadami postawy u dzieci, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, kształtowanie pożądanych cech osobowościowych i społecznych u dzieci (odwaga, zdyscyplinowanie, odpowiedzialność za drugą osobę, zgodne współdziałanie w zespole). – Dodatkowo uczniowie nabędą wiedzę i umiejętności dotyczące bezpiecznego przebywania i odpowiedniego korzystania z akwenów wodnych. Zarówno udział w zajęciach, jak i dowóz jest dla uczniów bezpłatny – zauważają urzędnicy.

I na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

Kuźnia Raciborska, Pietrowice Wielkie i Rudnik znalazły się także wśród 57 beneficjentów, które otrzymają dofinansowanie na organizację zajęć sportowych z elementami gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej. Do gmin trafiło kolejno: 12 tys. zł, 20 tys. zł i 18 tys. zł.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].