Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

UKS Krzanowice lepszy w zaległych derbach

Trzech setów potrzebowały siatkarki UKS-u Krzanowice do zwycięstwa w zaległym derbowym starciu I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym na własnym parkiecie podejmowały JKS-u SMS Jastrzębie.

UKS Krzanowice lepszy w zaległych derbach

Derbowe spotkanie w Krzanowicach pierwotnie miało się odbyć 1 lutego 2020 roku, jednak z uwagi na problemy z dojazdem jakie miały siatkarki JKS-u (więcej informacji tutaj) mecz rozegrano dopiero wczoraj. Dla jastrzębianek było to trzecie ligowe spotkanie rozegrane w ciągu czterech ostatnich dni.

Początek premierowej odsłony miał wyrównany przebieg, jednak z czasem przewagę budować zaczęły prowadzone przez Tomasza Kuziaka gospodynie, które w połowie seta odskoczyły na pięć "oczek" (13:8). W drugiej części seta obraz gry nie uległ zmianie i miejscowe jeszcze bardziej powiększyły swoje prowadzenie triumfując ostatecznie do 15.

Druga partia to od początku dominacja krzanowiczanek, które od pierwsze piłki znajdowały się na prowadzeniu. Siatkarki UKS-u konsekwentnie punktowały bezradne rywalki i w połowie seta prowadziły ośmioma punktami (13:5). W dalszej fazie obraz gry nie uległ zmianie i gospodynie dowiozły bezpieczną przewagę wygrywając do 17.

Trzeci set okazał się najbardziej wyrównany. Od początku obydwa zespoły toczyły walkę punkt za punkt i przez długi fragment żaden z nich nie był w stanie zbudować sobie większej przewagi. Jako pierwsze dokonały tego gospodynie, które w środkowej fazie seta odskoczyły na dwa punkty (12:10). Jastrzębianki nie dawały jednak za wygraną i nie pozwoliły rywalkom powiększyć przewagi. Podopieczne Jarosława Bodysa nie zdołały jednak odwrócić losów partii i  przegrały minimalnie do 23, a całe spotkanie 3:0.

Dla UKS-u była to piąta wygrana w sezonie. Krzanowiczanki z 18 punktami jakie zdobyły w czternastu rozegranych meczach plasują się na 8. miejscu w tabeli. Mają one jednak do rozegrania dwa zaległe meczem. JKS z 8 punktami na koncie w dalszym ciągu zajmuje 10. miejsce.

GS UKS Krzanowice - JKS SMS Jastrzębie 3:0 (25:15, 25:17, 25:23)

UKS: Świerczek Joanna, Wilusz, Witeczek, Sycz, Kretek, Daniszewska oraz Fluder (libero), Kosel (libero), Gołombek, Koczwara, Świerczek Justyna

JKS: Rzepa, Bury, Kuczera, Pławecka, Babiuch, Żaga, oraz Chamara (libero), Borowiecka (libero), Ząbek, Polak

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].